ایجاد 7هزار شغل و تولید 2هزارمیلیارد تومان ثروت با شرکتهای دانش بنیان سلامت

 • یکشنبه 24 دی 1396 14:49
 • شناسه 13910
ایجاد 7هزار شغل و تولید 2هزارمیلیارد تومان ثروت با شرکتهای دانش بنیان سلامت

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: 920 شرکت دانش بنیان فعال در حوزه سلامت هفت هزار شغل ایجاد کرده اند و دو هزار میلیارد تومان محصول در سال تولید می کنند.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا رضا ملک زاده روز یکشنبه در اتاق بازرگانی تهران افزود، حدود سه هزار و 20 شرکت دانش بنیان در کشور داریم که 920 شرکت از آنها در حوزه سلامت فعالیت می کنند قرار بود تا پایان سال 96 ارزش محصولات این شرکت ها به دوهزار میلیارد تومان برسد که تاکنون 1600 میلیارد تومان آن محقق شده است و امیدواریم تا پایان سال به رقم دوهزارمیلیارد تومان برسند.

وی ادامه داد، از 920 شرکت دانش بنیان سلامت 420 شرکت محصول تولیدی در بازار دارند، محصولات 52 شرکت به خارج صادر می شود و 900 کالای تولیدی این شرکت ها که عمده نیروهای آنها تحصیل کرده های دانشگاه هستند در بازار است. این شرکت ها مجموعه بسیار ارزشمندی برای کشور هستند به همین علت با تمام توان از آنها حمایت می کنیم زیرا معتقدیم اگر قرار است کشور مستقل شود و در اقتصاد پیشرفت کند چاره ای جز تقویت شرکت های دانش بنیان نداریم.
معاون وزیر بهداشت اضافه کرد، اکثر این شرکت ها، خصوصی هستند و 51 تا 90 درصد سهام اکثر این شرکت ها خصوصی است. شورای عالی فناوری وزارت بهداشت تاکنون تسهیلات زیادی به شرکت های دانش بنیان داده است اما معتقدیم حمایت ها باید افزایش یابد . کاستی ها را قبول داریم اما زمان می خواهد تا حمایت ها بیشتر شود.
ملک زاده گفت، قطعا وزارت بهداشت به دنبال حمایت بیشتر از شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت است. این شرکت ها باید بتوانند سهم بیشتری از بازار 40 هزار میلیاردی سلامت در ایران داشته باشند.
وی اضافه کرد، وزارت بهداشت در خریدهای متمرکز به تولیدات شرکت های دانش بنیان داخلی توجه دارد اما کالای سلامت حساس هستند و صدور مجوزهای آنها سختگیرانه است با این حال قبول داریم که باید زیرساخت های داخلی برای رشد شرکت های داخلی تقویت شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  در راس سیاست جدید ارزی دولت برای ساماندهی بازار ارز، کنترل عرضه و تقاضا و اشراف بر گردش ارزی و همچنین حذف معاملات زائد و غیرضروری قرار دارد. بانک مرکزی مدعی است که به بخش عمده‌ای از این هدف از طریق سامانه الکترونکی نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) دست یابد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها