ارایه امکانات آموزشی رایگان در مناطق محروم به وسیله شرکت دانش‌بنیان

 • چهارشنبه 25 بهمن 1396 17:41
 • شناسه 14974
ارایه امکانات آموزشی رایگان در مناطق محروم به وسیله شرکت دانش‌بنیان

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان آفبا گفت: این شرکت دانش‌بنیان با استفاده از فضای مجازی به دنبال ارایه برنامه‌های آموزشی رایگان در مناطق محروم است.

به گزارش شبکه ایران و به نقل از شبستان،  مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان آفبا گفت: این شرکت دانش‌بنیان با استفاده از فضای مجازی به دنبال ارایه برنامه‌های آموزشی رایگان در مناطق محروم است.

 

 امید سرافراز، مدیرعامل بنیاد دانش‌بنیان آفبا  گفت: مجموعه دانش بنیان آفبا در سال 89 در مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی با هدف دسترسی مناسب افراد به اساتید برجسته کشور برای ایجاد عدالت آموزشی ایجاد شده است.

سرافراز گفت : در این حوزه با دعوت از اساتید درجه یک کشور مجموعه فیلم هایی تولید شد و با هزینه بسیار پایین در اختیار دانش آموزان کشور قرار گرفته است و در سال‌های اخیر با توجه به رشد تکنولوژی و فضای مجازی بر آن شدیم تا خدمات خود را متناسب با نیازهای دانش‌آموزان فراهم کنیم.

مدیرعامل بنیاد دانش بنیان آفبا افزود: با تیمی متشکل از 330 در طول سال گذشته پروژه ای با نام آفبایار طراحی شده و شامل سرویس های متنوع است که در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و دانش آموزان می توانند در آن ثبت نام کنند و از برنامه های آن استفاده نمایند.

وی گفت: شرکت خارجی برای ارایه یک لایسنس به ما 10 میلیون دلار درخواست داشت که ما با هزینه کمتر آن را در کشور راه اندازی کردیم.

وی با تاکید بر مزایای این سامانه گفت: این سامانه همه نیازهای دانش آموزان شامل تامین محتوا، کلاس درس، تلفزیون اینترنتی، آزمون های برنامه ریزی شده، درس آنلاین و کلاس آنلاین را شامل شده است.

سرافراز گفت: هم اکنون خانواده ها در زمینه کنکور با مشکلاتی مانند جزوات متنوع، منابع و کلاس های متنوع روبرو هستند ولی سعی ما بر این است که هزینه تمام شده را برای دانش آموزان به حداقل برسانیم.

سرافراز افزود: هزینه بسیار بالای استفاده از خدمات آموزشی برای دانش آموزان در حال حاضر در این سامانه به یک درصد حداقل معقول تقلیل پیدا کرده است و در حال حاضر همه برنامه ها به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

سرافزار همچنین گفت: مجموعه آفبا با اتکا به نیروی جوان دانش آموزان المپیاد برتر تاسیس شد و در طول 3-4 سال گذشته تبدیل به برند تولید فیلم های آموزشی تبدیل شد و دارای نمایندگی در تمامی استان ها است.

وی گفت: امیدوارم در صورت حمایت وزارت آموزش و پرورش و ارتباطات در مناطق محروم امکانات به صورت کاملا رایگان در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

وی گفت: صنعت آموزش در کشور ما با استقبال خوبی روبرو شده است و برنامه ما برای سال آتی پوشش یک میلیون نفر دانش آموز را در سامانه داشته باشیم.

مدیرعامل بنیاد دانش بنیان آفبا گفت: الان مرکز تجمع همه دانش آموزان در گروه های آموزشی تلگرام شده است در حالی که ما یک شبکه اجتماعی و علمی راه اندازی کردیم که کاملا امنیت دارد و می توانیم وابستگی شدید به تلگرام را کم کنیم. شبکه اجتماعی بومی آفبایار برای مشارکت علمی دانش آموزان راه اندازی شده است. جذب مخاطب در جذب و حمایت دانش آموزان آموزش و پرورش خیلی از چیزهایی که می گوید با واقعیت فرق دارد و واقعیت این است بچه ها نیازشان با آموزش و پرورش تامین نمی شود و ارگان ها و ما به دنبال پیشرفت در این حوزه هستیم.

 

علی رضوی، مدیر پروژه آفبایارهم گفت : گروهی که پروژه آفبا را شروع کردند همگی از نخبگان جوان هستند و افرادی که در هیئت مدیره هستند امکان فعالیت را در خارج از کشور نیز داشتند ولی با علاقه برای راه اندازی این برند فعالیت کردند.

وی گفت: اساتید این پروژه همگی افراد صاحب نام و برجسته هستند و الان جلسات افرادی مانند آنها در برخی مناطق تهران بسیار گران است ولی دانش آموزان با هزینه های بسیار پایین از فیلم های آموزشی ما می توانند استفاده کنند.

رضوی همچنین گفت : بنیاد دانش بنیان آفبا به این نتیجه رسید فیلم به تنهایی نیاز دانش آموزان را کامل نمی کند و استفاده از فناوری های نوین در کشورهای دیگر مورد بررسی قرار گرفت و سامانه آفبابار شروع به فعالیت کرد که دانش آموزان در آن از امکانات زیادی برخورد می شوند و به تمامی نیازهای آنان پاسخ داده شده است و در صورتی که بتوانیم لایسنس این سایت را به سایر کشورها بفروشیم می تواند به ارزآوری هم برسد.

وی همچنین گفت: این سیستم قابلیت استفاده در دانشگاه ها را نیز دارد و برای افرادی که در حال تحصیل مجازی هستند می تواند مورد استفاده قرار گیرد و امکان برگزاری کلاس آنلاین تا 40 هزار نفر را داراست و در این سیستم تا ده هزار نفر به صورت مستقیم می توانند مشغول به کار شوند.

وی افزود: مدارس و مراکز ما هوشمند نیستند و الان نمی توان جلوی رشد تکنولوژی های آموزشی را گرفت.

 

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها