برخورداری شرکت های فناور در قم از معافیت مالیات بر ارزش افزوده

 • یکشنبه 13 خرداد 1397 17:10
 • شناسه 28651
برخورداری شرکت های فناور در قم از معافیت مالیات بر ارزش افزوده

رئیس پارک علم و فناوری قم با بیان اینکه در برخورداری از معافیت‌های مالیاتی برای شرکت‌های فناور پیشتاز هستیم گفت: برنامه معافیت و عوارض ارزش افزوده واحدهای فناور مستقر در پارک عملیاتی شد.

 به گزارش شبکه ایران کالا و به نقل از مهر، سید حسین اخوان علوی  رییس پارک علم و فناوری قم گفت: بر اساس مفاد ماده ۹ قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری‌ها و اختراعات در خصوص شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری معافیت مالیات و عوارض ارزش افزوده به مرحله اجرا و کارسازی درآمد.

 

وی با تأکید بر اینکه این معافیت تنها به شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری تعلق می‌گیرد، درباره شروط شمول معافیت مالیات بر ارزش افزوده گفت: برخورداری از مجوز فناوری، انطباق کالا یا خدمات ارائه شده با زمینه تخصصی مندرج در مجوز فناوری، انجام فعالیت فناورانه و معامله کالا یا خدمات در محدوده و مکان پارک قم و رسمی بودن فاکتورها و قراردادهای منعقده مطابق با استانداردهای اعلام شده توسط سازمان امور مالیاتی از جمله شرایط دست‌یابی به معافیت مالیات و عوارض ارزش افزوده است.

تشریح شرایط دست‌یابی به معافیت مالیاتی

وی با اعلام اینکه پروسه احتساب مالیات بر ارزش افزوده به صورت فصلی انجام می‌گیرد، گفت: برخورداری از این معافیت مالیاتی به انجام تکالیف مالیاتی، ثبت نام در سامانه ارزش افزوده و ارائه اظهارنامه در موعد مقرر در سازمان امور مالیاتی بستگی دارد.

اخوان علوی با بیان اینکه دست‌یابی به معافیت مالیاتی ارزش افزوده دستاوردی بزرگ برای پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان است گفت: شرکت‌های دانش بنیان عضو پارک از تسهیلات و بسترهای بسیار هموارتری در حوزه معافیت‌های مالیاتی و گمرکی و قوانین اداره کار و بیمه نسبت به شرکت‌های مشابه خارج از پارک برخوردارند.

توانایی استقرار ۲۰۰ واحد فناور در پارک

رئیس پارک علم و فناوری استان قم با اشاره به اینکه پیش از این شرکت‌های دانش بنیان از معافیت‌هایی چون مالیات بر درآمد و گمرکی برخوردار بودند، گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر، رویکرد خوبی به شرکت‌ها و واحدهایی شده است که زمینه و بدنه علمی و فناوری دارند.

وی در پایان با اشاره به اینکه محدودیت فضا و کمبود امکانات، در میزان و نحوه عضو گیری و پذیرش پارک قم مؤثر بوده است، گفت: اگر زیرساخت و امکانات مورد نیاز پارک تأمین شود در آینده نزدیک می‌توانیم بیش از ۲۰۰ واحد فناور را در پارک مستقر و حمایت کنیم.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها