حدود هفت هزار تن مرکبات از باغ های قصرشیرین برداشت شد

 • شنبه 23 دی 1396 16:08
 • شناسه 13875
حدود هفت هزار تن مرکبات از باغ های قصرشیرین برداشت شد

مدیرجهاد کشاورزی قصرشیرین از برداشت شش هزار و 750 تن مرکبات از سطح 450 هکتار از باغ های بارور این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه ایران کالا مراد محمودیان فر در گفت و گو با ایرنا، میانگین عملکرد محصول مرکبات در هر هکتار از باغ های قصرشیرین را 15 تن اعلام کرد و افزود: وقوع زلزله هفت و سه دهم ریشتری 21 آبان و پس لرزه های ناشی از آن باعث ریزش محصول شد و این امر خساراتی را به دنبال داشته است.
وی بیان کرد: با توجه به وقوع زلزله امسال، برداشت محصول مرکبات از سوی باغداران با تاخیر انجام شد و همین مساله باعث بروز آفت در محصولات برداشتی شد.
وی، بیشترین سطح زیرکشت باغ مرکبات بارور در قصرشیرین را مربوط به پرتقال ذکر کرد و اظهار داشت: بقیه باغ های مرکبات قصرشیرین شامل محصولات دیگر از جمله نارنگی، لیموشیرین، لیموترش و گریپ فروت است.
وی با اشاره به کیفیت مطلوب مرکبات این شهرستان اظهارکرد: پرتقال قصرشیرین با پایه های نارنج و لیمو پیوند شده اند که مزه خوب و کیفیت عالی دارد.
مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین، رقم لیمو شیرین تولیدی این شهرستان را که از نظر اندازه و شکل ظاهری کوچکتر از سایر لیموشیرین هاست، دارای طعم و مزه بسیار عالی بیان کرد افزود: این محصول بسیار شیرین و تلخی پس از خوردن را به همراه ندارد.
محمودیان اضافه کرد که مجموع باغ های این شهرستان سه هزار و 445 هکتار است که 900 هکتار آن را مرکبات تشکیل می دهد و از این میزان 450 هکتار آن غیر بارور است.
وی گفت: طرح توسعه 200 هکتار از باغ های مرکبات این شهرستان امسال عملیاتی می شود.
قصرشیرین با بیش از 27 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه حدود 30 هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی دارد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «زارعت و باغبانی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  در راس سیاست جدید ارزی دولت برای ساماندهی بازار ارز، کنترل عرضه و تقاضا و اشراف بر گردش ارزی و همچنین حذف معاملات زائد و غیرضروری قرار دارد. بانک مرکزی مدعی است که به بخش عمده‌ای از این هدف از طریق سامانه الکترونکی نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) دست یابد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها