تدارک 2000 تن بذر سویا در گلستان برای کشت

 • دوشنبه 21 خرداد 1397 14:23
 • شناسه 28886
تدارک 2000 تن بذر سویا در گلستان برای کشت

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهاد کشاورزی گلستان با اشاره به آغاز کشت تابستانه در استان، گفت: امسال 2000 تن بذر سویا برای توزیع در گلستان تدارک دیده شده است.

به گزارش ایران کالا به نقل از ایسنا، «علی موسی‌خانی»  اظهار کرد: سویا یکی از تناوب‌های بسیار مناسب با گندم است، چون ریشه این گیاه ازت را به خاک اضافه می‌کند هم‌چنین بقایای آن باعث حاصلخیزی خاک می‌شود.

وی با اشاره به تدارک 2000 تن بذر سویا، افزود: امسال ارقام سامان، کتول، جی کا و ویلیامز تهیه شده است.

موسی‌خانی خاطرنشان کرد: کشاورزان برای دریافت بذر می‌توانند پس از اخذ معرفی‌نامه از مراکز جهاد کشاورزی، به مراکز مجاز توزیع بذر مراجعه کنند.

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهاد کشاورزی گلستان تصریح کرد: برای هر کیلوگرم بذر سویا 1500 تومان یارانه از سوی دولت پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد: کشاورزانی که سریع‌تر اقدام به کشت کنند، قطعاً عملکرد بهتری خواهند داشت.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «زارعت و باغبانی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها