فعالیت صندوق قرض‌الحسنه خاتم الانبیاء قائمشهر غیرقانونی است

  • سه شنبه 28 فروردین 1397 16:08
  • شناسه 26893
فعالیت صندوق قرض‌الحسنه خاتم الانبیاء قائمشهر غیرقانونی است

بانک مرکزی بار دیگر اعلام کرد: موسسه قرض‌الحسنه خاتم الانبیاء قائمشهر هیچگونه مجوزی از این نهاد ندارد و فعالیتش در سراسر کشور غیرقانونی است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا ، با وجود اطلاعیه‌ روزهای پنجم و نهم آذرماه 1396 درباره غیرقانونی بودن فعالیت موسسه قرض‌الحسنه خاتم الانبیاء قائمشهر، این موسسه همچنان با عنوان صندوق قرض الحسنه به فعالیت خود ادامه داده است.

بانک مرکزی به اطلاع هموطنان می رساند که این موسسه، به صورت غیرقانونی اقدام به صدور و انتشار برگه گواهی سپرده سرمایه‌گذاری، برگه گواهی بازپرداخت وجوه و ضمانتنامه بانکی همراه با درج عبارت جعلی «تحت نظارت بانک مرکزی» کرده که این اوراق فاقد اعتبار و وجاهت قانونی و مغایر با قوانین و مقررات است.
این بانک از هموطنان خواسته است، برای جلوگیری از به مخاطره افتادن اموال خود، از هرگونه ارتباط با موسسه به ویژه افتتاح سپرده و دریافت گواهی در قبال فروش اموال منقول و غیرمنقول و پذیرش گواهی‌های موصوف از اشخاص ثالث، تحت هرعنوان اعم از ثمن معامله و‌ ضمانت خودداری کنند.
بر اساس اعلام بانک مرکزی، جلوگیری از ادامه فعالیت این صندوق و تعقیب قانونی مدیران و اشخاص مرتبط در تخلفات صورت گرفته، از طریق مراجع قضایی و انتظامی در حال پیگیری است.
بر اساس قوانین پولی و بانکی کشور، صندوق های قرض الحسنه صرف مجاز به جذب و قبول سپرده (وجوه) به صورت حساب پس انداز قرض الحسنه، بدون پرداخت بهره و پرداخت تسهیلات (وام) به صورت قرض الحسنه با حداکثر کارمزد چهار درصد در سال بوده و مجاز به افتتاح و قبول سپرده به صورت حساب سپرده پس انداز جاری (دسته حواله ای)، حساب سپرده سرمایه گذاری مدت دار و صدور اوراق گواهی سپرده، اوراق گواهی بازپرداخت و صدور ضمانتنامه بانکی نیستند.
هموطنان برای اطلاع از فهرست بانک‌ها و نهادهای پولی دارای مجوز بانک مرکزی، می توانند به بخش بانک‌ها و نهادهای پولی مجاز در پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی به آدرس www.cbi.ir مراجعه کنند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «سازمان بازرسی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها