ايران جزو پنج برند بزرگ دنيا در صنعت لوستر

  • یکشنبه 03 دی 1396 19:26
  • شناسه 13297
ايران جزو پنج برند بزرگ دنيا در صنعت لوستر

مدير عامل تعاوني لوسترسازي ايران گفت: ايران از نظر توليد لوستر جزو پنج برند بزرگ دنياست که نياز به حمايت بيشتر دولت دارد.

به گزارش شبکه ایران کالا مدير عامل تعاوني لوسترسازي ايران افزود: اگر دولت از صنعت لوستر حمايت کند و هزينه توليد در بخش لوستر از نظر انرژي کاهش يابد مي توانيم از صنعت فرش هم جلو بزنيم.

محمدرضا قره ياضي با اشاره به اينکه صادرات سالانه کشور از لوستر حدود 500 ميليون دلار است، گفت: توليدکنندگان داخلي ظرفيت صادرات لوستر بين يک تا سه ميليارد دلار را دارند اگر با تمام ظرفيت توليد کنند و حمايت دولت را داشته باشند.

وي افزود: توليد لوستر در ايران به قدري با کيفيت است که مي توان آن را با کيفيت لوستر فرانسه، ايتاليا و چک مقايسه کرد نه اينکه توليدات داخلي را با چين مقايسه کنيم.

قره ياضي گفت: محصولات توليد لوستر ايران هم اکنون به کشور ترکيه، روسيه و کشورهاي حوزه خليج فارس صادر مي شود.

مدير عامل تعاوني لوسترسازي ايران درباره مشکلات اين صنعت افزود: هزينه توليد در بخش برق و گاز بسيار بالاست، بيمه دريافتي از اين بخش 27 درصد است و توليدکنندگان لوستر علاوه بر ماليات ارزش افزوده نيز پرداخت مي کنند.

قره ياضي تاکيد کرد: توليدکنندگان لوستر حدود 38 درصد براي توليد خود هزينه پرداخت مي کنند که اگر اين رقم به 10 تا 15 درصد برسد مي توانيم به همه کشورهاي خليج فارس و حتي اروپا نيز صادرات داشته  باشیم. 

کارخانجات لوسترسازي با يک سوم ظرفيت کار مي کند

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان ظروف چيني و لوستر تهران گفت: کارخانجات توليدکننده لوستر با يک سوم ظرفيت کار مي کنند چون بستري براي توليد وجود ندارد.

وي گفت: تمايل داريم توليد ما پاسخگوي نياز داخلي باشد گرچه اينگونه نيز هست اما مسايلي مانند رقابت، قيمت، نوآوري در بازار حاکم است و تنها نمي توان يک اهرم را درنظر بگيريم گرچه مدعي هستيم توليد ما با کشورهايي مثل ايتاليا قابل رقابت است اما قيمت تمام شده در ايران گرانتر است.

رحماني افزود: قيمت تمام شده يکي از موانع توليد لوستر است، يارانه هاي صادراتي از طريق بيمه براي کارگران يا تخفيف انرژي نيازي به ارز ندارد.

وي گفت: صنعت لوستر صنعتي رو به پيشرفت است اما مشکلات توليد باعث شده هم اکنون در هر کارخانه توليد لوستر به جاي 400 نفر 100 نفر مشغول به کار باشند.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان ظروف چيني و لوستر تهران افزود: اين صنعت نياز دارد بستري براي فروش و صادرات و تسهيلاتي براي توليدکننده فراهم شود تا توليدکننده با آرامش خاطر مشغول کار شوند درحاليکه ماليات، تعزيرات و بيمه کارگران هرکدام مانند بندي به پاي توليدکننده بسته شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صادرات »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها