۹۰ درصد بازار چادر مشکی در انحصار کره و ژاپن است

  • دوشنبه 27 فروردین 1397 19:10
  • شناسه 26848
۹۰ درصد بازار چادر مشکی در انحصار کره و ژاپن است

سالانه در کشور بین 50­ تا 70 میلیون متر­چادر مشکی مصرف می شود­ که در کشور 5 تا 7 میلیون متر تولید می شود.

 به گزارش شبکه ایران کالا ، عضو جامعه متخصصین نساجی ایران گفت: عمده واردات پارچه چادر مشکی از کشورهای کره و ژاپن است آنها با هدف صادرات،­­ سرمایه زیادی نصیبشان می شود.

علیرضا حایری ­در کشور کارخانه های تولیدپارچه با کیفیت زیاد است و سه کارخانه در کشور وجود دارد­که پارچه چادر مشکی تولید می کنند.

حایری گفت : سالیانه در کشور بین 50­ تا 70 میلیون متر­چادر مشکی مصرف می شود­ که در کشور 5 تا 7 میلیون متر تولید می شود.

حایری همچنین گفت:  کارخانه ای در شهر کرد وجود دارد که از تکنولوژی های روز دنیا در تولید پارچه مشکی استفاده می کند اما ظرفیت تولید آن هنوز جوابگوی نیاز داخل نیست.

حایری همچنین گفت : با توجه به اینکه کیفیت پارچه های تولیدی کارخانه های کشورمان بسیار بالا است اما متاسفانه عمده واردات آن از کشورهای کره، ژاپن،​ اندونزی، تایلند و چین است این درحالی است که این کشورها مصرف داخلی ندارند و هدفشان تولید برای صادرات به ایران است.

وی با اشاره به اینکه واردات پارچه مشکی به قدری سوداور است که همه تمایل به واردات دارند تا تولید گفت: باید به بخش خصوصی تسهیلات ارایه شود تا این بازار برای سرمایه گذاران سوداور باشد و سرمایه گذاری کنند.

عضو جامعه متخصصین نساجی ایران­ گفت : یکی از مشکلات اصلی در صنعت نساجی نبود برند در این حوزه است و بسیاری از تولیدکنندگان ما بدون برند و با برندهای خارجی اقدام به فروش کالای خود می کنند این در حالیست که باید برند سازی در این صنعت صورت گیرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صادرات »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها