حج و زیارت : حد اکثر اقامت در مدینه ۶ روز است / بستر لازم برای تهیه سوغات از داخل کشور فراهم می شود

 • چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 18:35
 • شناسه 28024
حج و زیارت : حد اکثر اقامت در مدینه ۶ روز است / بستر لازم برای تهیه سوغات از داخل کشور فراهم می شود

رئیس سازمان حج و زیارت از تلاش برای فراهم شدن بستر لازم بابت تهیه سوغات از داخل کشور خبر داد و گفت: مجموعه های مطرح داخلی، خدماتی را در بحث سوغات ارائه می‌کنند.

به گزارش شبکه ایران کالا  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت از تلاش برای فراهم شدن بستر لازم بابت تهیه سوغات از داخل کشور خبر داد و گفت: مجموعه های مطرح داخلی، خدماتی را در بحث سوغات ارائه می‌کنند.

 

محمدی در همایش مدیران ستادی سازمان با مدیران و معاونین کاروان و مجموعه حج ۹۷ استانهای کرمان و یزد به بررسی برنامه های انجام شده در حوزه حج تمتع سال جاری پرداخت.

محمدی همچنین گفت : خوشبختانه در مراسم حج سال گذشته امنیت، کرامت و عزت حجاج ایرانی را شاهد بودیم و البته این مهم نیز جزوه اولویت های حج جاری نیز خواهد بود.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه مسائل حج گذشته کاملا مورد آسیب شناسی قرار گرفته و برنامه های امسال با دقت برنامه ریزی شده است، گفت: امسال ۲۴ کارگروه تخصصی برای برنامه ریزی در حوزه عملیاتی حج دایر شد.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: نتایج کارشناسی منجر به برنامه ریزی در حوزه اجرایی حج شد و این عملکرد دست اندرکاران بسیار حائز اهمیت است.

محمدی با بیان اینکه گام اول در حج برنامه ریزی مدون و درست است، گفت:  گام دوم عملکرد صحیح وجدیت در کار است.

محمدی خطاب به دست اندرکاران ذیربط و حاضران نشست گفت: مدیران ومعاونین و مدیران راهنما و ... زنجیره اتصال برنامه ریزان ارشد سازمان با زائران هستند.

رئیس سازمان حج و زیارت با تبیین اهمیت نقش مدیر کاروان در امور زیارتی گفت: ابعاد مختلف سفر حج به خوبی باید توسط مدیران کاروانها برای زائران تبیین شود.

محمدی به وضعیت اسکان در مدینه و برخی دغدغه ها در این رابطه اشاره کرد و گفت: اسکان در مدینه چالش جدی این سالها محسوب می شود چر ا که هتل های بخش مرکزی مدینه تخریب شده اند و محل اسکان به اندازه تعداد زائران و انبوه جمعیت وجود ندارد.

محمدی همچنین گفت: حد اکثر اقامت در مدینه ۶ روز است و زائران باید نسبت به این علت اصلی این امر که فقدان هتل کافی و مناسب در مدینه است، کاملا توجیه شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین از تلاش برای فراهم شدن بستر لازم برای تهیه سوغات از داخل کشور خبر داد و گفت: مجموعه های های مطرح داخلی، خدماتی را در بحث سوغات ارائه می کنند و این امر به عنوان یک فرصت و امکان در اختیار حجاج قرار دارد.

محمدی با اشاره به اقامت در مشاعر گفت: توجیه زائرین نسبت به شرایط کلی ایام تشریق، محدودیتهای بسیاری که در این بخش مهم از سفر وجود دارد از جمله کمبود وسعت اسکان باید خیلی واضح برای حجاج عزیز تشریح شود

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنایع دستی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها