گواهی کیفیت کشورهای خارجی برای عسل تولیدی استان بوشهر

 • یکشنبه 17 دی 1396 12:53
 • شناسه 13685
گواهی کیفیت کشورهای خارجی برای عسل تولیدی استان بوشهر

عضو هیات مدیره اتحادیه زنبورداران استان بوشهر گفت: چند کشور خارجی از جمله آمریکا، اتریش، ترکیه و کانادا برای عسل تولیدی این استان گواهی تایید کیفیت صادر کرده اند.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا صفر رحمانی پور ، با وجود این گواهینامه ها بازاریابی و آموزش نیاز اصلی صنعت تولید عسل در این استان است. 
وی اضافه کرد، هم اکنون 42 هزار کندوی ثابت و 120 هزار کندوی مهاجر در استان بوشهر سالانه 500 تن عسل تولید می کنند. 

رحمانی پور گفت، شمار زنبورداران استان بوشهر نزدیک به 500 نفر است که بیشتر در شهرستان های دشتستان، جم و دشتستان فعالیت دارند. علاوه بر عسل، ژل رویال، بره موم و گرده گل از جمله فرآورده های قیمتی عسل تولیدی استان بوشهر است کشورهای خارجی اقبال بسیاری خوبی به این نوع محصولات نشان داده اند. 
وی یادآور شد، اکنون قیمت هر کیلو ژل رویال، بره بوم و گرده گل عسل به ترتیب 90 میلیون ریال، یک میلیون 700 هزار ریال و 1 میلیون و 100 هزار ریال است. 
عضو هیات مدیره اتحادیه زنبورداران استان بوشهر گفت، خاصیت درمانی در کنار کیفیت از جمله مواردی است که عسل استان بوشهر را تبدیل به محصولی منحصر به فرد کرده است. 
رحمانی پور اظهار داشت، بزودی هیاتی از کشور ترکیه به ایران سفر می کنند تا برای خرید فرآورده های عسل کشور که بخشی از آن سهم استان بوشهر است قرارداد خرید منعقد کنند.  ترکیه پیش از این قراردادی یک ماهه با 24 تولید کننده ایران از جمله استان بوشهر منعقد کردند که اکنون با سفر به ایران قصد دارند زمان این قرار داد را به سه سال افزایش دهند. 
رحمانی پور افزود، تولید عسل یک صنعت است که در صورت آموزش علمی و بازاریابی مناسب درآمدهای حاصل از این محصول با صنایع نفت و گاز برابری می کند. 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنایع غذایی تبدیلی و روستایی »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  همه در جستجوی نیما / نیما را بشناسید

  در راس سیاست جدید ارزی دولت برای ساماندهی بازار ارز، کنترل عرضه و تقاضا و اشراف بر گردش ارزی و همچنین حذف معاملات زائد و غیرضروری قرار دارد. بانک مرکزی مدعی است که به بخش عمده‌ای از این هدف از طریق سامانه الکترونکی نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) دست یابد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها