برای نخستین بار در کشور؛ طراحی و تولید ترانسفورماتور ویژه نیروگاه‌های بادی

  • جمعه 19 آبان 1396 15:22
  • شناسه 11742
برای نخستین بار در کشور؛ طراحی و تولید ترانسفورماتور ویژه نیروگاه‌های بادی

️متخصصان جوان ایرانی برای نخستین بار موفق به طراحی و تولید ترانسفورماتورهای ویژه نیروگاههای بادی با قدرت های ۲.۷ و ۳.۴ مگاولت آمپر (mva ) با قابلیت کم نظیر نصب در ناسل توربین های بادی شدند.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از شرکت ایران ترانسفو  تا پیش از این ترانسفورماتورهای ویژه نیروگاه های بادی از خارج وارد می شد و حالا با طراحی و تولید این ترانس ها ؛ سالانه از خروج حدود ۶ میلیون دلار ارز از کشورجلوگیری می شود.

مدیر عامل شرکت ایران ترانسفو گفت: یک تیم 25 نفره از جوانان متخصص شرکت ایران ترانسفو موفق شدند طی پنج ماه فعالیت این ترانسفورماتورهای ویژه نیروگاه های بادی را طراحی و وارد خط تولید کنند و در حال حاضر هم تولید انبوه آن آغاز شده است.

 ارسلان فتحی پور به ویژگی این ترانس ها اشاره کرد و گفت: علاوه بر قدرت بالایی که این ترانس ها دارند، قابلیت نصب آنها در ناسل توربین های بادی نیز یکی از کم نظیر ترین ویژگی های این ترانس های کاملا ایرانی است.

وی اضافه کرد: ترانسفورماتورهای ویژه نیروگاههای بادی که دارای قدرت بالایی هستند، برق تولیدی حاصل از نیروی باد در نیروگاههای بادی را وارد شبکه توزیع برق کشور می کنند و این می تواند زمینه تولید برق در نیروهای بادی کشور را توسعه چشمگیری دهد.

مدیر عامل شرکت ایران ترانسفو همچنین از طراحی و ساخت ترانس های فوق کم تلفات به دست متخصصان داخلی خبر داد و گفت: در راستای سیاست های وزارت نیرو جهت کاهش تلفات شبکه توزیع برق کشور،جوانان متخصص ایران ترانسفو همچنین موفق به طراحی و ساخت ترانس های فوق کم تلفات ('CC ) برای مناظق جنوبی کشور شدند.

برای نخستین بار در کشور طراحی و تولید ترانسفورماتور ویژه نیروگاه‌های بادی و ترانس های فوق کم تلفات

وی اضافه کرد: این ترانس ها که قادرند به طرز چشمگیری به کاهش تلفات شبکه و جلوگیری از هدر رفت انرژی کمک کنند، بزودی به تولید انبوه خواهند رسید.

  فتحی پور همچنین از طراحی اتو ترانسفورماتور (600MVA و 400KV ) کیلو ولت در داخل کشور خبر داد و گفت: با راه اندازی خط تولید این ترانس و تولید آن؛ به ازای هر دستگاه ترانسفورماتور مذکور؛ از خروج حدود ۵ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

 وی افزود: طراحی ترانسفورماتورهای توزیع آلومینیومی با هدف کاهش بهای تمام شده یکی دیگر از افتخارات جوانان ایران زمین در ایران ترانسفور است که در راستای کاهش هزینه های سرمایه ای مورد نیاز در شبکه برق تولید خواد شد.

مدیر عامل شرکت ایران ترانسفو در ادامه خاطرنشان کرد: طی قراردادی که برای صادرات قطعات ترانس های تولید داخل با شرکت عمانی بسته شد، امکان صادرات قطعات ترانسفورماتور به خارج از کشور و همچنین ورود ارز به کشور تا ۴ میلیون دلار در سال فراهم شده است.

انتهای پیام /

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها