الزام آلومینیوم المهدی به عرضه محصولات در بورس کالا

  • سه شنبه 23 آبان 1396 05:27
  • شناسه 11862
 الزام آلومینیوم المهدی به عرضه محصولات در بورس کالا

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌ در خصوص عرضه آلومینیوم و مقاومت برخی تولید کنندگان برای عرضه آن در بورس کالا، گفت: ما با این مقاومت‌ها مخالفیم و معتقدیم که بورس‌ کالا بهترین و شفاف‌ترین ساز و کار قانونی را دارد و در همه حوزه‌های کالایی که مشمول بورس کالا می‌شود، باید رعایت شود.

 به نقل از ایلنا، کریمی‌ تصریح کرد: باید همه تولیدکنندگان خود را در این ساختار قرار دهند و کالاهای خود را در بورس کالا و در فضای رقابتی و شفاف عرضه کنند اما متاسفانه از بین دو تولیدکننده بزرگی که در کشور در حوزه آلومینیوم وجود دارد، آلومینیوم المهدی علی‌رغم الزام قانونی که دارد از این تکلیف استنکاف کرده و و در برابر عرضه در بورس کالا مقاومت می‌کند. البته در این خصوص  جلسه‌ای در ایمیدرو تشکیل شد و آلومینیوم المهدی ملزم شد تا محصولات خود را در بورس کالا عرضه کند و مقرر شد تمام تولیدات آن از طریق بورس کالا عرضه شود.

وی ادامه داد: در ایرالکو هم بخشی از محصولات صادر می‌شود و بخش دیگر آن در بورس کالا عرضه می‌شود.

کریمی افزود: امیدواریم این عرضه در بورس کالا برای آلومینیوم المهدی نیز اجرایی شود اما امروز  شاهد مافیایی هستیم که در بازار فلز آلومینیوم با تبانی در بازار، قیمت بالاتری را از تولید کنندگان آلومینیوم دریافت می‌کنند. پرسش این است که این رانت به جیب چه کسی می‌رود؟ مسئولین امر بایدآن را رصد و پایش کنند و باید با این رانت خواری برخورد جدی شود.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این پرسش که در کمیسیون اقتصادی مجلس چقدر بر فروش محصولات از طریق بورس کالا تاکید شده است؟ افزود: این موضوع را به عنوان وظیفه نظارتی خودمان در مجلس به اطلاع وزیر صنایع رسانده‌ایم و جلساتی نیز برگزار کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: مدیرعامل سازمان ایمیدرو و مقامات دولتی، همگی عرضه محصولات در بورس کالا را موجب شفافیت می‌دانند. ما نیز به عنوان کمیسیون اقتصادی مجلس، مواردی که از مقاومت‌ برخی شرکت‌ها برای عرضه در بورس کالا وجود دارد را گزارش کرده‌ایم و امیدواریم آنها نیز وظایف قانونی خود را برای حمایت از تولیدکنندگان کوچک و همچنین جلوگیری از رانت خواری و تبانی در بازار انجام دهند.

انتهای پیام /

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها