امتیازهای وزارت نیرو برای آب مصرفی شهرک های صنعتی

  • یکشنبه 10 دی 1396 09:55
  • شناسه 13467
امتیازهای وزارت نیرو برای آب مصرفی شهرک های صنعتی

معاونان وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و نیرو درباره تامین آب مورد نیاز بخش صنعت و شهرک ها و نواحی صنعتی کشور به توافق رسیدند.

به گزارش شبکه ایران به نقل از ایرنا  «رحیم میدانی» معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و «صادق نجفی» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در نشست مشترک درباره راهکارهای تامین کسری آب ضروری مورد نیاز شهرک ها و نواحی صنعتی کشور رایزنی کردند.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا بر نقش آب برای بخش صنعت در ایجاد ارزش افزوده و اشتغالزایی تاکید کرد و گفت، تامین آب مورد نیاز این بخش برای سیاست های کاری وزارت نیرو و تامین معیشت جایگزین از اهم برنامه های کاری این وزارتخانه است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز تسهیل در تامین کسری آب ضروری مورد نیاز شهرک ها و نواحی صنعتی کشور را با همکاری وزارت نیرو خواستار شد.

تصمیم های نشست
در این نشست، گزارشی درباره وضع تامین آب شهرک ها و نواحی صنعتی کشور بررسی شد.
با رایزنی مدیران حاضر در این نشست، مقرر شد نرخ خدمات ارائه شده به منابع آب زیرزمینی (موسوم به حق النظاره) چاه های آب شهرک ها و نواحی صنعتی به جای محاسبه بر اساس پروانه بهره برداری، بر اساس میزان آب واقعی برداشتی (طبق کنتور) محاسبه شود.
همچنین با توجه به اعتراض های موجود، درباره تعرفه نیز بازنگری هایی صورت گیرد.
بر اساس توافق ها، قرار شد در طرح های تامین آب که توسط دولت تامین اعتبار شده است، وزارت نیرو هزینه های سرمایه گذاری اولیه را از شهرک ها و نواحی صنعتی اخذ نکند.
مدیر روابط عمومی و بین الملل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اسفندماه پارسال در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد در سال 1392، 922 شهرک صنعتی در کشور فعالیت می کرد که این تعداد تا پایان سال 1395 به 958 مورد رسید. 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها