بیش از 100هزار نفر در سطح کشور در بخش صنعت نمایشگاهی فعال هستند

 • سه شنبه 22 خرداد 1397 11:11
 • شناسه 28922
بیش از 100هزار نفر در سطح کشور در بخش صنعت نمایشگاهی فعال هستند

مراسم روز جهانی صنعت نمایشگاهی با هدف گسترش فرهنگ نمایشگاهی در کشور و معرفی توانمندی‌های این صنعت برای تقویت بنیه‌های اقتصادی کشور برگزار شد.  

در این مراسم که در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شد رئیس انجمن صنفی غرفه سازان ، رئیس انجمن نمایشگاههای ایران و همچنین جمعی از مدیران و فعالان اقتصادی این حوزه حضور داشتند .

به گزارش خبرنگار سایت شبکه ایران کالا ، شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران از سه سال قبل و همزمان با انتخاب روز جهانی نمایشگاه ها توسط ufi و bie برای تحقق اهداف آن از جمله ساماندهی فعالیت نمایشگاه ها و آگاه سازی جامعه از اهمیت نمایشگاه ها در توسعه اقتصادی کشور و تقدیر از فعالان این صنعت مبادرت به برگزاری روز جهانی نمایشگاهها به صورت سالانه کرده است .
ایجاد هماهنگی در عناوین نمایشگاه هایی که در استان های مختلف کشور برگزار می شود ، ارتقا کیفیت خدمات دارندگان سایت ها و رعایت کامل اصول مشتری مداری توسط انها و از همه مهم تر به رسمیت شناختن فعالیت نمایشگاهی به عنوان یک فعالیت صنعتی بر اساس طبقه بندی های بین المللی از جمله اهداف برگزاری این مراسم است .

همزمان با روز جهانی صنعت نمایشگاهی،همایش سراسری صنعت نمایشگاهی باحضور پیشکسوتان و فعالان این صنعت درمحل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

هاشمی طبا یکی از پیشکسوتان صنعت نمایشگاهی در بخشی از سخنان خود با اشاره به شرایط اقتصادی کشور توسعه صنعت نمایشگاهی را یکی از ضروریات معرفی و تبلیغ کالای ایرانی دانست و گفت: ایران یکی از قدیمی ترین برگزار کنندگان صنعت نمایشگاهی در جهان به حساب می آید،چرا که بیش از ربع قرن سابقه فعالیت،در صنعت نمایشگاهی دارد.

همچنین مدیر عامل شرکت نمایشگاه های ایران با تقدیر و تشکر از پیشکسوتان و فعالان این صنعت گفت: پیشنهاد روزجهانی صنعت نمایشگاهی از طرف یکی از کارآفرینان ایرانی مطرح شدو از طرف اتحادیه جهانی مورد استقبال و پذیرش قرار گرفت که همه ساله این روز را در کشورهای جهان با برگزاری مراسم گرامی می دارند.

استهبدی تصریح کرد: بیش از 100هزار نفر در سطح کشور در بخش صنعت نمایشگاهی فعال هستند و به طور مداوم با توسعه و برگزاری هر نمایشگاهی به این تعداد افزوده می شود.

وی افزود: امسال،همزمان با حمایت از کالای ایرانی بیشترین تمرکز ما در کشورهای آفریقایی است که برنامه های ویژه ای را برای برگزاری و معرفی کالاهای با کیفیت ایرانی داریم. 

خبرنگار: سید شایان جعفری

انتهای پیام/ 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها