مازندران قطب صنعت سلولوزی ایران است

  • جمعه 27 مرداد 1396 00:12
  • شناسه 898
مازندران قطب صنعت سلولوزی ایران است

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به تولید ۷۰ درصد صنعت سلولز کشور در استان گفت: این استان قابلیت های خوبی برای صادرات محصولات صنعتی دارد.

به گزارش ایران کالا به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا یوسف نژاد بعدازظهر روز 26 مرداد در نشست کاری مدیران استان ولگاگراد با مازندران اظهار داشت: شرایط حاکم بر فضای دنیا ایجاب می کند که دو کشور توجه ویژه ای به مناسبات داشته باشند و این امر در سیاست های دولت روحانی و پوتین دیده می شود و امیدوارم این تعاملات سبب ارتقای تراز تجاری بین دو منطقه شود و به مقدار واقعی برسد

وی با اظهار اینکه استان مازندران به عنوان قطب کشاورزی شناخته شده است اما حوزه صنعت و تولید نیز از قابلیت خوبی برخوردار است تصریح کرد:۷۰ درصد صنعت سلولزی کشور در استان تولید می شود و از این نظر قطب اصلی کشور هستیم و ۷۰ درصد ام دی اف کشور را تولید می کنیم.

یوسف نژاد با عنوان اینکه ۴۵ درصد نئوپان کشور و ۲.۵ میلیون تن میلگه گرد در استان تولید می شود افزود: می توانیم از ظرفیت استان ولگاگراد برای صادرات محصولات بهره بریم.

معاون سازمان صنعت و معدن مازندران یادآور شد: در زمینه قطعات خودرو مازندران جزو پنج استان برتر کشور است و در این مسیر ۱۰۰ بنگاه فعال داریم و در زمینه فرش ماشینی نیز از قابلیت های بزرگ استان است و در نمایشگاه جاری نیز واحدهای صنعتی استان حضور یافتند و با توجه به زیرساختهایی فراهم شده از جمله پایانه، گل و گیاه و لجستیک مقدمات تعامل دو استان فراهم شده است.

وی افزود: امیدواریم با فضای ایجاد شده و با حضور سرمایه گذاران طرح های نیمه تمام به نتیجه و بهره برداری رسد و فضای تسهیل در مناسبات دو کشور ایجاد و تعرفه ترجیهی برای مزیت های دو استان فراهم شود.

نمایشگاه اختصاصی توانمندی های اقتصادی ایران به مرکزیت مازندران از روز سه شنبه در ولگاگراد گشایش یافت و تا روز شنبه ادامه دارد.

انتهای پیام / د

 

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها