آغاز آیین دومین دوره اهدای نشان کارآفرینی امین الضرب

 • دوشنبه 18 دی 1396 10:45
 • شناسه 13704
آغاز آیین دومین دوره اهدای نشان کارآفرینی امین الضرب

آیین دومین دوره اهدای نشان کارآفرینی امین الضرب به مناسبت 134 سالگی تاسیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران امروز دوشنبه در محل تالار وحدت آغاز شد.

آغاز آیین دومین دوره اهدای نشان امین الضرب با حضور ظریف

آیین دومین دوره اهدای نشان کارآفرینی امین الضرب به مناسبت 134 سالگی تاسیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران امروز دوشنبه در محل تالار وحدت آغاز شد.

به گزارش شبکه ایران کالا و به نقل از ایرنا ، در این آیین که با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران، مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران در حال برگزاری است، تندیس امین الضرب به سه نفر و نشان امین الضرب به هفت نفر از برترین های کارآفرینی، افراد خلاق در عرصه کار و پیشکسوتان اهدا می شود. 
هدف از برگزاری این همایش، ایجاد روحیه امید و کارآفرینی در جامعه به کمک نسل جوان است که این هدف با انتخاب کارآفرینان و پیشکسوتان که در سال های گذشته نسبت به کارآفرینی و ایجاد خلاقیت اقدام کرده اند، دنبال می شود.
شیوه انتخاب برترین های این مراسم به این صورت بوده که در وهله نخست اطلاع رسانی از طریق تارنمای اتاق تهران به بنگاه های بزرگ برای اعلام اسامی کارآفرینان برتر انجام شود. 
با وصول بیش از 300 پیشنهاد به این اتاق، هیات داوران متشکل از 15 نفر از برگزیدگان بخش خصوصی به صورت غیرمتمرکز به داوری نفرات پرداخت و انتخاب بر اساس شاخص های جهانی نظیر حجم تجارت، کارآفرینی، میزان صادرات و غیره انجام شده است. 
برپایه این گزارش، زندگی نامه افرادی که سال گذشته حائز برترین ها شدند به صورت کتاب نگاشته شده و در این مراسم رونمایی می شود؛ همچنین تمبر صد و سی و چهارمین سالگرد تاسیس اتاق تهران ضرب شده که با عنوان «تمبر امین الضرب» رونمایی می شود. 
به گزارش ایرنا، پارلمان بخش خصوصی که امسال صد و سی و چهارمین سال حضور خود را در اقتصاد ایران جشن می گیرد، با تلاش امین الضرب یکی از تجار دوران قاجار متولد شد؛ برخی منابع ثروت امین الضرب را در آن دوران، 25 میلیون تومان تخمین زده‌اند.
وی در دوره مظفرالدین‌شاه، نخستین دستگاه تولید برق را از روسیه خرید و به این ترتیب نخستین بار برق توسط بخش خصوصی وارد ایران شد و جایگزین گاز شد و به همین دلیل به محمدحسین امین‌الضرب «پدر برق ایران» لقب داده‌اند. 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «علمی و پژوهشی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها