بررسی سیستم‌های کاهنده آلودگی هوا در دانشگاه امیرکبیر

 • چهارشنبه 25 بهمن 1396 13:34
 • شناسه 14955
بررسی سیستم‌های کاهنده آلودگی هوا در دانشگاه امیرکبیر

با همت دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر نهمین کنفرانس بین‌المللی سیستم‌ها و فناوری‌های الکترونیک قدرت با هدف تبادل آخرین یافته‌های علمی در این حوزه آغاز به کار کرد.

به گزارش شبکه ایران به نقل از ایسنا دکتر فتحی، دبیر علمی  نهمین کنفرانس بین‌المللی سیستم‌ها و فناوری‌های الکترونیک  قدرت و محرکه های الکترونیک  امروز با اشاره به برگزاری نهمین دوره از این کنفرانس در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، گفت، در دوره‌های قبل این کنفرانس در سایر دانشگاه‌های کشور برگزار شده بود.

وی برگزاری این کنفرانس را یکی از مهمترین کنفرانس‌های علمی کشور دانست و ادامه داد، بر این اساس در کمیته علمی آن، افراد شناخته شده‌ای عضو هستند.
فتحی، ایجاد شرایطی برای تبادل یافته‌های علمی و توسعه همکاری‌های علمی را از اهداف برگزاری این کنفرانس نام برد و یادآور شد، در این کنفرانس 190 مقاله از کشورهای کانادا، چین، دانمارک، آلمان و کره ارسال شده است.
دبیر علمی نهمین کنفرانس بین المللی سیستم ها و فناوری‌های الکترونیک قدرت و محرکه‌های الکتریکی، اضافه کرد، از تعداد مقالات ارسال شده 76 مقاله برای ارائه شفاهی و 34 مقاله برای ارائه پوستر انتخاب شدند.
فتحی، برگزاری 7 کارگاه آموزشی و پنل‌های تخصصی را از دیگر برنامه‌های جانبی این کنفرانس نام برد و یادآور شد، در این دوره از کنفرانس 10 مقاله برتر این کنفرانس در ژورنال امیرکبیر منتشر می‌شود، ضمن آنکه در IEEE نیز نمایه‌سازی می‌شود.
وی با اشاره به اهمیت الکترونیک قدرت، توضیح داد، الکترونیک قدرت یکی از موضوعات مهم روز در جهان است؛ چراکه این سیستم‌ها در همه حوزه‌ها از خانه و اداره تا صنعت و شبکه‌های برق کاربرد دارد.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه حوزه‌هایی چون تولید پراکنده، شبکه‌های هوشمند و منابع انرژی‌های تجدیدپذیر بدون به کارگیری الکترونیک قدرت امکان پذیر نیست چراکه برای اتصال خروجی منابع تجدید پذیر به شبکه نیاز به تبدیل و تغییراتی در مشخصه های برق است که این امر با سیستم های الکترونیک قدرت میسر است.
فتحی اضافه کرد، علاوه بر آن، این سیستم‌ها در زمینه‌های مختلفی مانند شبکه‌های قدرت در حمل‌ونقل الکتریکی و همچنین استفاده بهینه از انرژی و کاهش آلودگی هوا نقس مهمی دارند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «علمی و پژوهشی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها