کلاه برداری با فروش دستگاه های کارت خوان

 • شنبه 19 خرداد 1397 19:02
 • شناسه 28780
کلاه برداری با فروش دستگاه های کارت خوان

رئیس­ اتحادیه فناوران رایانه،​ فروش کارت خوان ها را در واحدهای صنفی غیر قانونی و کلاه برداری اعلام کرد.

 به گزارش شبکه ایران کالا، مهدی میر مهدی رییس اتحادیه فناوران رایانه، با اشاره به اینکه این دستگاه ها از طریق بانکهای معتبر پشتیبانی نمی شود افزود: فروشندگان این دستگاه ها با دریافت مدارک از متقاضی در بانکها حساب جاری یا سپرده باز کرده و یا از مشتری شماره شبا دریافت و­­سپس دستگاه را فعال می کنند که این فعالیت بدلیل پشتیبانی نشدن از سوی بانکها،­ در آینده قادر به دریافت خدمات نخواهند بود و از سرویس خارج می شود.

وی محل ورود این دستگاه ها را نامعلوم دانست و گفت: برای ما مشخص نیست که این دستگاه ها بصورت قانونی وارد کشور می شود و یا قاچاق هستند که اگر قانونی وارد می شود باتوجه به انجام تراکنش و فعالیت بانکی آیا هر شخصی مجوز واردات این کالا را خواهد داشت یا فقط بانکها مجاز به ثبت سفارش آن هستند؟

میر مهدی با اشاره به اینکه این یک کلاهبرداری جدید و سوء استفاده ­­از ناآگاهی مردم است ادامه داد: با توجه به دسترسی افراد​ دارنده این دستگاه ها که از بانک دریافت نشده است و ­همچنین به دلیل ­فراهم بودن زمینه دسترسی به مشخصات بانکی خریدار، این دستگاه ها به حسابهای شخصی متصل و از این بخش نیز کلاه برداری می شود.

وی واگذاری این دستگاه ها را از بانکهای معتبر بسیار راحت و بدون دریافت هزینه و بدون واسطه دانست و افزود : فروش دستگاههای کارت خوان  در واحد های صنفی غیر قانونی است و با شخص متخلف برخورد خواهد شد البته اطلاعیه این موضوع امروز از طریق رسانه را به واحد های صنفی اعلام میشود.

میر مهدی قیمت این دستگاه ها را در واحدهای صنفی بیش از یک میلیون تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه بانکها،​ دستگاه هایی را که از طریق بانک عامل دریافت نشده است را پشتیبانی و به روز رسانی نخواهد کرد­ و ­خریدار در آینده حتما متضرر خواهد شد.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه با اشاره به قرار داشتن انحصار واردات کارت خوان ها  در اختیار بانک مرکزی گفت : بانک مرکزی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز،­ مسئول رسیدگی و مقابله با این تخلف است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «فناوری اطلاعات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها