تخصیص ۵۱۰ میلیارد برای بازسازی تاسیسات مناطق زلزله‌زده

 • پنجشنبه 24 خرداد 1397 11:18
 • شناسه 29062
تخصیص ۵۱۰ میلیارد برای بازسازی تاسیسات مناطق زلزله‌زده

استاندار کرمانشاه اعلام کرد ۵۱۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی در مرحله اول، برای بازسازی تاسیسات زیربنایی خسارت دیده مناطق زلزله‌زده اختصاص یافته است.

به گزارش شبکه ایران کالا ، هوشنگ بازوند صبح امروز در نشست ستاد شورای هماهنگی مدیریت بحران بهموضوع آتش سوزی‌های احتمالی در مراتع وجنگل‌های استان اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه‌های ارائه شده توسط دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با بحران‌های احتمالی آتش سوزی، برنامه‌های قابل قبولی است.

تخصیص ۵۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی تاسیسات زیربنایی مناطق زلزله‌زده


وی افزود: اولویت اول در مبحث آتش سوزی، پیشگیری است که نیاز به فرهنگ سازی و آموزش دارد که مدیران باید از ظرفیت‌های آموزش و پرورش، رسانه ملی و فضای مجازی برای این موضوع استفاده کنند.
استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متولی برای استفاده از ظرفیت افراد بومی در مقابله با آتش سوزیها، از ظرفیت دهیاری‌ها و عشایر مناطق استفاده کنند.
بازوند افزود: هم اکنون یکی از مهمترین دغدغه‌های سمن‌ها در عرصه مسائل اجتماعی، حوزه صیانت از محیط زیست است که از ظرفیت سمن‌ها باید برای فرهنگ سازی در این زمینه استفاده کنیم.
وی یادآور شد: ارتش، سپاه و بسیج بواسطه انسجام سازمانی حاکم بر آنها، در مواقع بحرانی به خوبی ایفای نقش کرده اند. نمونه بارز این موضوع، حضور به موقع آن‌ها در امدادرسانی به زلزله‌زدگان بود.
استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: طبق مصوبه هئیت دولت در تاریخ ۹۷/۲/۲۲ مبلغ پنج میلیون تومان برای کمک بلاعوض به هر یک از خانوادگان جانباختگان درنظر گرفته شده است که با احتساب حدود ۶۲۰ نفر، این‌مبلغ حدود سه‌میلیارد و صدمیلیون تومان است.
بازوند افزود: پانزده میلیارد تومان اعتبار نیز برای جبران خسارت وارده به ۲۱ شهرداری در مناطق زلزله‌زده اختصاص یافته است.
وی از تخصیص ۵۱۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی در مرحله اول، برای بازسازی تاسیسات زیربنایی خسارت دیده در مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: ۱۰ میلیارد تومان نیز برای جبران خسارت و مرمت پاسگاه‌های مرزی نظامی و انتظامی استان در حادثه زلزله درنظر گرفته شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها