اصفهان در جایگاه نخست بوم گردی کشور

 • چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 11:13
 • شناسه 27970
اصفهان در جایگاه نخست بوم گردی کشور

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کشور :استان اصفهان رتبه نخست بوم گردی کشور را کسب کرد.

به گزارش شبکه ایران کالا ؛ سعیدرضا جندقیان در کاشان گفت: 800 واحد بوم گردی در کشور وجود دارد که استان اصفهان با 207 بوم گردی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده و استانهای کرمان و یزد نیز در جایگاه های بعدی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه بوم گردی یکی از زیرشاخه های مهم توسعه گردشگری در هر کشور است افزود: ایران نخستین کشوری است که در توسعه بوم گردی گام برداشته اما گردش مالی حاصل از آن بسیار کم است.
جندقیان گفت: برای سهم بیشتر از گردش مالی صنعت گردشگری باید با تغییر رویکرد مبتنی بر اندیشه ورزی در فهم و آموزش اقدام کرد.
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کشور گردش مالی از محل صنعت گردشگری در جهان را 8 هزار و 200 میلیارد دلار بیان کرد و افزود: سهم کشور ایران از این رقم (یازده و هشت دهم) میلیارد دلار یعنی حدود 6 درصد است. 
وی روستاهای هدف گردشگری در کشور را حدود 500 روستا اعلام کرد و گفت: براساس تفاهم نامه با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری 100 روستا باید در مدت پنج سال، سالانه یک میلیارد ریال کمک دریافت کنند.
جندقیان افزود: با وجودی که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال نخست این طرح یعنی سال 95 به تعهداتش عمل نکرد، یک میلیارد ریال بودجه در این بخش تزریق شد که با توجه به پویایی روستاهای هدف گردشگری، سال دوم 180 روستا زیر پوشش قرار گرفت.
وی با اشاره به اختصاص 6 میلیارد و 200 میلیون تومان برای آموزش دهیاران و روستاییان سراسر کشور هم گفت: این رقم هفته گذشته متناسب با جمعیت روستایی بین استانها تقسیم شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «میراث فرهنگی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها