سفر گردشگران جمهوری آذربایجان به ایران افزایش یافت

 • شنبه 05 خرداد 1397 12:43
 • شناسه 28323
سفر گردشگران جمهوری آذربایجان به ایران افزایش یافت

سفر گردشگران جمهوری آذربایجان به ایران در چهار ماه نخست سال جاری میلادی ،در مقایسه با مدت زمان مشابه سال پیش 11.6 درصد افزایش یافته است .

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا در چهار ماه نخست امسال ، سفر شهروندان جمهوری آذربایجان به کشورهای خارجی در مقایسه با یک سال قبل 1.1 درصد افزایش یافته و به یک میلیون و 289 هزار نفر رسیده است .

 

در مدت یاد شده ، 31.3 درصد از شهروندان جمهور ی آذربایجان به گرجستان ، 27.7 درصد به ایران ، 21.9 درصد به روسیه ، 12.2 درصد به ترکیه ، 1.7 درصد به اوکراین ، 1.4 درصد به امارات متحده عربی و 3.8 درصد نیز به دیگر کشورها سفر کرده اند . 
در چهار ماه نخست سال جاری میلادی مسافرت شهروندان جمهوری آذربایجان به ترکیه 16.1 درصد ، به گرجستان 3.6 درصد و به روسیه 1.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است . 
بنا به این گزارش ، در چهار ماه نخست سال جاری میلادی 847.6 هزار نفر از 182 کشور خارجی به جمهوری آذربایجان سفر کرده اند که در مقایسه با زمان مشابه یک سال قبل 13.4 درصد بیشتر است . 

Image result for ‫مسافران آذربایجانی در مرز آستارا‬‎
در سال جاری میلادی 28.3 درصد سفر شهروندان خارجی به جمهوری آذربایجان از روسیه ، 21.9 درصد از گرجستان ، 13.4 درصد از ایران ، 11.3 درصد از ترکیه ، 4.6 درصد از امارات متحده عربی ، 2 درصد از اوکراین ، 1.9 درصد از عراق و 16.5 درصد از کشورهای دیگر بوده است . 
این در حالی است که در چهار ماه سال جاری سفرهای شهروندان ایرانی به جمهوری آذربایجان در مقایسه با یک سال قبل 5.4 درصد کاهش یافته است .

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «میراث فرهنگی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها