پیشرفت ۸۵ درصدی طرح‌های حفاری صنعت نفت

 • سه شنبه 22 خرداد 1397 11:42
 • شناسه 28920
پیشرفت ۸۵ درصدی طرح‌های حفاری صنعت نفت

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران: شش طرح حفاری صنعت نفت ایران در مناطق نفت‌خیز خشکی و دریایی کشور پیشرفت جمعی ۸۴,۹۴ درصدی داشته اند.

به گزارش ایران کالا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، مهران مکوندی معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: از این تعداد طرح، یک طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در استان بوشهر و طرح دیگر در بخش خشکی میدان گازی کیش در استان هرمزگان، یک طرح در میدان نفتی آذر در استان ایلام و سه طرح‌ توسعه‌ای میدان‌های نفتی غرب کارون در استان خوزستان است.
وی ارزش این طرح ها را افزون بر ۲ میلیارد و ۱۸۰ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: این طرحها در حوزه‌های عملیاتی شرکت‌های نفت و گاز پارس، مهندسی و توسعه نفت (متن)، نفت و گاز اروندان و شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر قرار دارد.
مکوندی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در فاز ۱۴ میدان گازی پارس جنوبی حفاری و تکمیل ۲۲ حلقه چاه را روی دو سکوی A و C در دست اجرا دارد که هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۸۴,۱ درصد شاهد تکمیل ۱۵ حلقه چاه هستیم.
مکوندی اظهار کرد: طرح حفاری هفت حلقه چاه در میدان نفتی آذر نیز با پیشرفت ۹۳,۴۶ درصد و طرح حفاری و تکمیل سه حلقه چاه جدید و تعمیر و تکمیل ۱۰ حلقه چاه در میدان دارخوین نیز با پیشرفت ۸۲.۸۷ درصد و ۱۳ حلقه چاه در میدان گازی کیش با پیشرفت ۹۴.۷۸ درصد در دست اجرا قرار دارد.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در طرح های حفاری همچنین به طرح حفاری ۴۰ حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی اشاره کرد و گفت: این طرح با ۹۹,۷۰ درصد پیشرفت رو به اتمام و در حال انجام مراحل تسویه حساب است و این در حالی است که طرح حفاری ۲۰ حلقه چاه دیگر در این میدان با پیشرفت ۵۴.۸۴ درصد مراحل اجرایی را پشت سر می‌گذارد.
وی با بیان این‌که تلاش بر این است تا پایان امسال این طرح ها خاتمه یابد، افزود: براساس توافق با کارفرماها برای بهره‌برداری به‌موقع از چاه‌های حفر شده، با پایان گرفتن عملیات حفاری هر حلقه چاه و تکمیل نهایی آن، چاه در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «نفت »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها