11 فروند هواپیمای نو به ناوگان ایران‌ ایر افزوده می شود

 • سه شنبه 15 خرداد 1397 14:20
 • شناسه 28660
 11 فروند هواپیمای نو به ناوگان ایران‌ ایر افزوده می شود

مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، از تحویل 11 فروند هواپیما به ایران در سال جاری میلادی خبر داد و افزود: انتظار داریم تا پایان سال جاری میلادی، هشت فروند هواپیمای توربوپراپ ATR و سه فروند ایرباس دریافت کنیم.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «فرزانه شرفبافی» که برای شرکت در نشست اتحادیه شرکت‌های هواپیمایی جهان «یاتا» در سیدنی استرالیا به سر می‌برد، در باره تحویل هواپیماهای جدید به ایران ایر پس از خروج آمریکا از برجام گفت: انتظار داریم تا پایان سال جاری میلادی هشت فروند هواپیمای توربوپراپ ای‌ تی ‌آر و سه فروند ایرباس دریافت کنیم.
پیش از این، «اصغر فخریه کاشان» مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور قراردادهای بین‌المللی، از توافق «ای ‌تی ‌آر» با «ایران ‌ایر» برای تحویل هواپیما به این شرکت پیش از آغاز مجدد تحریم‌ها خبر داده بود.
به گفته فخریه‌ کاشان، مکاتباتی با دو شرکت ایرباس و بویینگ انجام شده اما جزییاتی از این مکاتبات منتشر نشده است.
گفتنی است که مقام های اروپایی بارها بر پایبندی اتحادیه اروپا و کشورهای عضو این اتحادیه به برجام و لزوم حفاظت از شرکت‌های اروپایی در مقابل تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا سخن گفته اند.
ایرباس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های چند ملیتی مستقر در اتحادیه اروپا و شرکت فرانسوی - ایتالیایی «ای ‌تی ‌آر» نیز زیر مجموعه این شرکت است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «هوایی »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها