هشدار سازمان هواپیمایی به مسافران

 • شنبه 12 خرداد 1397 13:21
 • شناسه 28564
هشدار سازمان هواپیمایی به مسافران

افزایش تقاضای خرید بلیت هواپیما در آستانه تعطیلات چند روزه خرداد که احتمال سوداگری در بازار را دوچندان می کند، سازمان هواپیمایی کشوری به مردم توصیه کرد از بازار سیاه بلیت نخرند.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل ازایرنا، طبق قانون برنامه پنجم توسعه و با آزادسازی و شناور شدن نرخ خدمات هوایی، تعیین قیمت بلیت هواپیما توسط نهادهای دولتی غیرممکن شده است، اما سازمان هواپیمایی کشوری شرکت های هوایی را ملزم کرده که نرخ های خود را در پایگاه های اینترنتی رسمی این شرکت ثبت کنند تا مشتریان به خصوص در ایام تعطیلات رسمی با قیمت بالا بلیت تهیه نکنند.
به طور معمول در روزهای عادی شرکت های هوایی نرخ بلیت را در بسیاری از مسیرهای داخلی حتی به یک سوم کاهش می دهند تا مسافران بیشتری با پروازهای آنها جابجا شود و بسیاری از آژانس های هوایی در این ایام با نرخ کمتری که شرکت های تعیین کرده اند، بلیت عرضه می کنند.
در آستانه تعطیلات چند روزه هفته آینده که از 13 تا 18 خرداد ادامه دارد و نیز تعطیلات عید سعید فطر در روزهای 23 تا 26 خرداد، بار دیگر عده ای سودجو به دنبال فروش بلیت هواپیما در مسیرهای پرتقاضا با چند برابر قیمت آن هستند اما سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده است که اجازه نخواهد داد قیمت ها از نرخ تعیین شده، بیشتر شود.
 اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، می گوید: شرکت های هوایی حداقل و حداکثر قیمت بلیت در مسیرهای مختلف را در سایت های خود مشخص کرده اند و اگر بلیتی بالاتر از نرخ آنها فروخته شود، تخلف محسوب شده و قابل پیگیری است.
اسعدی سامانی گفت: در روزهای اخیر برخی از سایت های اینترنتی بدون مجوز وارد بازار شده و بلیت هواپیما را در مسیرهای پرتقاضا برای ایام تعطیلات هفته آینده با قیمت بالاتری به مردم عرضه می کنند.
این مقام مسئول تاکید کرد: در صورتی که متقاضیان با قیمت بالاتری بلیت تهیه کرده اند، می توانند در بخش رسیدگی به شکایات پایگاه اینترنتی سازمان هواپیمایی کشوری، اعتراض و شکایت خود را ثبت کنند تا به این موارد رسیدگی شود.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی تاکید کرد: سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت های هوایی به دنبال این هستند که از هرگونه عرضه بلیت با نرخ های بیشتر جلوگیری کنند.
«رضا جعفرزاده» سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: در زمان اوج سفرهای هوایی و به خصوص تعطیلات رسمی این سازمان برای جلوگیری از عرضه بلیت با نرخ بیشتر از چارچوب های قانونی، هماهنگ با سیر ارکان های نظارتی تلاش می کند تا قیمت ها افزایش نیابد.
جعفرزاده به مسافران توصیه کرد: متقاضیان باید بلیت های مورد نیاز خود را از مراجع معتبر و سایت هایی که از سازمان هواپیمایی کشوری مجوز دارند، خریداری کنند.
وی تاکید کرد: فروش بلیت خارج از چارچوب تعیین شده (قیمتی که شرکت های هواپیمایی در سایت های خود اعلام کرده اند) تخلف محسوب می شود و با متخلفان طبق ضوابط و مقرارت قانونی برخورد خواهد شد.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «واسطه »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها