گازرسانی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

 • شنبه 19 خرداد 1397 10:48
 • شناسه 28719
گازرسانی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز : شرکت ملی گاز نیروهای پیمانکاران خود را توانمند می‌کند تا از تخصص آنها در بخش‌های مختلف صنعت گاز به‌ویژه گازرسانی درون شهرها و روستاها بهره‌مند شود.

به گزارش ایران کالا به نقل از شانا ،سعید مومنی مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز افزود: به‌تازگی تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت ملی گاز ایران و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور امضا شد که بر اساس آن، سرمایه انسانی پیمانکارانی که با شرکت ملی گاز همکاری می‌کنند برای کسب مهارت و تخصص لازم از آموزش‌های مطابق استاندارد شرکت ملی گاز بهره‌مند می‌شوند.
وی با بیان این‌که از تخصص این نیروهای پیمانکار در همه بخش‌های صنعت گاز کشور که قابلیت برون‌سپاری داشته باشد، استفاده خواهد شد، گفت: اکنون ۲۳ شهر با هدف واگذاری گازرسانی به بخش خصوصی در فهرست برون‌سپاری شرکت ملی گاز قرار گرفته‌اند تا بررسی و تایید صلاحیت شوند.
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با بیان این‌که پیمانکاران مختلفی در شهرها و روستاها با هدف ارائه خدمات مطلوب به مشترکان و پیشبرد طرح‌های گازرسانی با شرکت ملی گاز همکاری می‌کنند، اظهار داشت: برون‌سپاری‌های پراکنده در آینده‌ای نزدیک تجمیع می‌شوند تا پس از انتقال گاز از پالایشگاه‌ها تا ورودی شهرها، گاز به بخش خصوصی تحویل شود و شرکت ملی گاز بر کیفیت عملکرد پیمانکاران نظارت عالی خواهد داشت.
گفتنی است گاز فرآورش شده و آماده برای مصرف، پس از خروج از پالایشگاه‌های گازی با خطوط انتقال گاز سراسری و انشعابات این خطوط به همه استان‌ها و شهرستان‌های کشور منتقل می‌شود، اما در ورودی هر استان، فشار گاز کاهش می‌یابد و برای توزیع در شبکه گازرسانی شهری و روستایی در اختیار شرکت گاز استانی قرار می‌گیرد. به عبارتی دیگر، همه روند تولید، پالایش، انتقال و توزیع گاز طبیعی کشور در اختیار بخش دولتی است که با ارائه آموزش‌های تخصصی و مطابق استانداردهای شرکت ملی گاز به پیمانکاران، می‌توان از توان نیروهای متخصص و حرفه‌ای در بخش‌های مختلف صنعت گاز کشور بهره‌مند شد.
این اقدام نه تنها سبب افزایش اشتغال‌زایی در سراسر کشور می‌شود، بلکه از تصدی‌گری دولت می‌کاهد و بخش خصوصی را با هدف توسعه ملی توانمند می‌کند.
انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پتروشیمی »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها