بورس با پرش531 پله ای به میانه کانال 96 هزار صعود کرد

 • سه شنبه 22 خرداد 1397 16:48
 • شناسه 28962
بورس با پرش531 پله ای به میانه کانال 96 هزار صعود کرد

شاخص بورس امروز (سه شنبه) با 531 واحد رشد در جایگاه 96 هزار و 378 پله ای قرار گرفت.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، در معاملات امروز یک میلیارد و 107 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 2 هزار و 467 میلیارد ریال در 72 هزار و 935 نوبت داد و ستد شد.

بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد 164 واحد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، 103 واحد رشد کرد.
شاخص قیمت (هم وزن) نیز 72 واحد بالا رفت؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است. همچنین شاخص آزاد شناور 936 واحد افزایش یافت؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.
شاخص بازار اول (مربوط به شرکت های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور) 557 واحد بالا رفت و شاخص بازار دوم بورس نیز 168 واحد رشد کرد.

فلزات اساسی، جذابترین گروه بورسی
گروه فلزات اساسی در معاملات امروز صدرنشین بورس شد؛ در این گروه 164 میلیون سهم به ارزش 501 میلیارد ریال داد و ستد شد. گروه رایانه به ارزش 184 میلیارد ریال و کانی های فلزی به ارزش 149 میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.
در رده چهارم معاملات امروز، گروه محصولات فلزی با دادوستدی به ارزش 145 میلیارد ریال قرار گرفت. گروه خودرو نیز با معاملاتی به ارزش 133 میلیارد ریال، رده پنجم را از آن خود کرد.
در معاملات امروز، نمادهای فولاد (فولاد مبارکه)، فخوز (فولاد خوزستان)، کگل (صنعتی و معدنی گل گهر) و فملی (ملی صنایع مس) بیشترین نقش را در رشد شاخص بازی کرد؛ در مقابل، وامید (گروه مدیریت سرمایه گذاری امید) و فارس (هلدینگ خلیج فارس) بیشترین تاثیر منفی را داشت.

رشد 4 واحدی فرابورس
شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز بیش از هشت واحد رشد کرد و در ارتفاع بالاتر از یک هزار و 116 واحدی ایستاد.
در بازار فرابورس، بیش از 419 میلیون ورقه و ارزش به بیش از 2 هزار و 500 میلیارد ریال خرید و فروش شد.
در معاملات امروز، نمادهای ذوب (ذوب آهن)، زاگرس (پتروشیمی زاگرس)، هرمز (فولاد هرمزگان جنوب) و ارفع (آهن و فولاد ارفع) بیشترین تاثیر مثبت را بر فرابورس داشت.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها