عامل انتظارات روانی در بازارِ سکه است یا بانک مرکزی ؟!

 • سه شنبه 22 خرداد 1397 17:15
 • شناسه 28966
عامل انتظارات روانی در بازارِ سکه است یا بانک مرکزی ؟!

رئیس بانک مرکزی : اتفاقات به وجود آمده دربازار سکه عامل روانی دارد.

در حاشیه نشست توسعه اشتغال روستایی و عشایری؛  اتفاقات به وجود آمده دربازار سکه عامل روانی دارد

رئیس بانک مرکزی: اتفاقات در بازار سکه عامل روانی دارد و ما برای تعادل عرضه و تقاضا مشکلی نداریم ضمن اینکه منابع طلای بانک مرکزی هم وضع مطلوبی دارد.

مشکلی در تعادل عرضه و تقاضای سکه نداریم

به گزارش شبکه ایران کالا ، ولی الله سیف در حاشیه نشست بررسی گزارش عملکرد توسعه اشتغال روستایی و عشایری در جمع خبرنگاران افزود: واقعیت این است که در پیش فروش سکه هفت میلیون سکه به فروش رفت که این سکه های پیش فروش شده به سرعت به بازار می آید. 
وی با بیان اینکه هیچ کمبودی در عرضه سکه نداریم گفت: به نظر می رسد اتفاقات به وجود آمده بیشتر عامل روانی دارد که به تدریج می تواند برطرف شود. 
رئیس کل بانک مرکزی افزود: البته شرایط بین المللی، مسائل روانی و بزرگنمایی برخی مسائل که ریشه واقعی ندارد توانسته چنین اثری در بازار ایجاد کند که البته محدود به طلا هم نیست در برخی کالاها هم چنین وضعی بوجود آمده است که بیشتر جنبه روانی دارد. 
سیف در پاسخ به این پرسش که گفته می شود بانک مرکزی هر اونس طلا را 72 دلار گرانتر از قیمت جهانی عرضه می کند گفت: چنین مطلبی صحت ندارد.

انعطاف بانکها در طرح های اشتغال روستایی و عشایری
رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانکها برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری آمادگی دارند و در این باره از بانکها خواسته ام با انعطاف بیشتری عمل کنند . 
ولی الله سیف در حاشیه نشست بررسی گزارش عملکرد طرح اشتغال روستایی و عشایری در جمع خبرنگاران افزود: طرح اشتغال روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و تلفیق آن با منابع بانکی انجام می شود که امیدواریم بتوانیم طرح های اشتغال پایدار را متناسب با شرایط اقلیمی و ویژگیهای مناطق روستایی و عشایری اجرا کنیم . 
وی با بیان اینکه از بهمن سال گذشته اقدامات اجرای این طرح آغاز شده است ابراز امیدواری کرد: طرح اشتغال روستایی و عشایری به سرعت به اهداف مورد نظر دست یابد. 
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به بررسی مشکلات بانکها عامل در اجرای این طرح با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: از بانکها خواستم آن بخش از دستورالعمل های بانک مرکزی را که در اجرای طرح های اشتغال روستایی کندی و مانع ایجاد می کند منعکس کنند تا بتوانیم در موارد ممکن انعطاف های لازم را ایجاد کنیم البته وضع اجرای طرح رضایت بخش است که بزودی نتایج آن در روستاها و مناطق عشایری مشاهده خواهد شد . 
سیف با بیان اینکه در تامین منابع این طرح از سوی صندوق توسعه ملی قدری تاخیر صورت گرفت گفت : هم اکنون 50 درصد از منابع مورد نیاز تامین شده و بقیه منابع هم در حال تامین شدن است البته طرح ها در حال بررسی است و بانکها معادل سهم صندوق توسعه ملی ،خود هم منابع اختصاص می دهند اما طرح هایی که توجیه فنی و اقتصادی لازم را ندارند نمی توانند از این فرصت استفاده کنند . 
وی اضافه کرد: در گذشته طرح های ضربتی خاصی را اجرا کردیم که برخی از آنها با نتایج مثبت و برخی از آنها هم با تجربیات غلط همراه بوده از این رو باید از این تجربیات به نحو احسن استفاده و مراقبت کنیم تا تجربیات غلط گذشته تکرار نشود.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها