کاهش ٢٢ درصدی تعداد شرکت‌های بورس اوراق بهادار

 • چهارشنبه 23 خرداد 1397 17:28
 • شناسه 29006
 کاهش ٢٢ درصدی تعداد شرکت‌های بورس اوراق بهادار

بر اساس آمار منتشره از سوی مرکز ملی آمار در سال ١٣٩٥، تعداد شرکت‌های بورس اوراق بهادار کاهش ٢٢ درصدی داشته که بیشترین آن به صنایع منسوجات با افت ۹۱ درصدی اختصاص داشته است.

به گزارش ایران کالا به نقل از میزان ، بر اساس آمار منتشره از سوی مرکز ملی آمار در سال ١٣٩٥، تعداد شرکت‌های بورس اوراق بهادار به تعداد ٣٢٥ شرکت به ثبت رسیده که این رقم در سال ١٣٨٥ به تعداد ٤١٦ شرکت به ثبت رسیده که مقایسه آمار نشان دهده کاهش ٢٢ درصدی بوده است.

بررسی آمار در حوزه‌های مختلف اقتصادی نشان دهنده آن است که این کاهش مربوط به صنایع منسوجات، شرکت‌های ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی، شرکت‌های ساخت محصولات فلزی، شرکت‌های محصولات کاغذی و شرکت‌های ماشین‌آلات و تجهیزات بوده است.

در این میان بیشترین کاهش به صنایع منسوجات با ۹۱ درصد کاهش و کمترین آن به شرکت‌های ماشین‌آلات و تجهیزات با ۶۷ درصد کاهش تعلق داشته است. گفتنی است سایر حوزه‌های نام برده در دامنه ۹۱ تا ۶۷ درصد قرار دارند.

٥٣ درصد شرکت‌های تشکیل شده در شرکت‌های بورس اوراق بهادار در سال ١٣٩٥، شرکت‌های سیمان، آهگ و گچ، خودرو و ساخت قطعات، محصولات شیمیایی، درصد مواد و محصولات دارویی، محصولات غذایی آشامیدنی بجز قند و شکر، ساخت فلزات اساسی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تشکیل داده‌اند.

آمار‌ها حاکی از این است هر یک از شرکت‌های نام برده سهمی در حدود ۵ تا ۱۰ درصد را به خود اختصاص داده اند.
همچنین تعداد واحد‌ها و شعبات بانک‌ها نسبت به پانزده سال پیش ٤٢ درصد افزایش یافته که به ازای هر ۳ هزار و ٤١٣ نفر جمعیت یک بانک در سال ١٣٩٥ وجود داشته که این شاخص در سال ١٣٨٠ به‌ازای هر ۳ هزار و ٩٦٣ نفر جمعیت یک بانک بوده است.


انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بورس، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها