توافق ایران و اروگوئه برای نهایی شدن اسناد همکاری اقتصادی

  • چهارشنبه 20 دی 1396 18:14
  • شناسه 13809
توافق ایران و اروگوئه برای نهایی شدن اسناد همکاری اقتصادی

مدیرکل دفتر امور بین الملل و سازمان های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی از توافق ایران و اروگوئه برای نهایی شدن اسناد پایه همکاری های دوجانبه به ویژه همکاری های دامپزشکی، بهداشت گیاهی و حمایت از سرمایه گذاران خبر داد.

به گزارش  شبکه ایران کالا  و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی،  «هومن فتحی» مدیرکل دفتر امور بین الملل و سازمان های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی از توافق ایران و اروگوئه برای نهایی شدن اسناد پایه همکاری های دوجانبه به ویژه همکاری های دامپزشکی، بهداشت گیاهی و حمایت از سرمایه گذاران خبر داد.

در دیدار با «کارلوس سگار بی فون اشتانماین» سفیر اروگوئه در تهران، گفت: توافق های دوجانبه در زمینه های همکاری دامپزشکی، بهداشت گیاهی، موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری، موافقتنامه همکاری های دریانوردی و تفاهمنامه همکاری های علمی و تحقیقاتی است.
فتحی  یادآوری کرد وزیر جهاد کشاورزی ریاست طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و اروگوئه را بر عهده دارد و در آینده نزدیک نشستی برای اتخاذ تصمیم های لازم برای برگزاری نشست کمیسیون مشترک برگزار می شود.
 اروگوئه کشور کوچکی در جنوب شرقی آمریکای جنوبی به پایتختی «مونته‌ویدئو» است.
این کشور یکی از پیشرفته‌ترین و مرفه‌ترین کشورهای آمریکا لاتین است و کشاورزی، دامداری و ماهی‌گیری مهمترین بخش‌های اقتصادی اروگوئه به‌شمار می‌رود؛ به طوری که بیش از ۱۵ درصد سهم تولید ناخالص داخلی کشور به بخش کشاورزی و دامداری اختصاص دارد.
برنج، گندم، جو، ذرت، تخم آفتابگردان، سویا، حبوبات، سبزی، تره‌بار، توتون، تنباکو، دانه‌های روغنی و انواع میوه از فراورده‌های کشاورزی این کشور به شمار می رود.
بررسی آمارها  در گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می دهد در پنج ماهه امسال جمهوری اسلامی ایران از اروگوئه 65 میلیون و 198 هزار و 524 دلار واردات داشت اما درباره صادرات به این کشور هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است.

 

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها