نخستین خودروهای حمل جوجه تا مرداد امسال تولید می شود

 • چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 16:00
 • شناسه 28004
نخستین خودروهای حمل جوجه تا مرداد امسال تولید می شود

نخستین خودروی ویژه حمل جوجه یک روزه ، مرغ زنده و تخم مرغ نطفه دار با مشارکت بخش خصوصی و خودروسازی بهمن تا مرداد امسال در کشور تولید و بومی سازی می شود.

به گزارش شبکه ایران کالا ، حسن رکنی مشاور وزیر جهاد کشاورزی در همایش معرفی خودروی حمل جوجه که  با حضور فعالان صنعت مرغداری در هتل المپیک برگزار شد با اشاره به اینکه برنامه اصلاح و نوسازی شبکه حمل و نقل صنعت مرغداری­ از اولویت های معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی است گفت: سالانه در کشور بیش از یک میلیارد و 300 میلیون قطعه جوجه گوشتی و تخم گذار در کشور تولید می شود با توجه به این عدد قابل توجه در تولید ، استفاده از خودروهای ویژه حمل و نقل به منظور افزایش بهره وری ضروری است.
رکنی  گفت: جمهوری اسلامی ایران با تولید 2 میلیون و 200 هزار تن گوشت مرغ مقام هفتم را در این زمینه در جهان دارد بنابراین ایجاد ساختار استاندارد در حمل و نقل صنعت مرغداری ضروری است.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: اجرای روشهای استانداری برای افزایش کیفیت شرط لازم است اما کافی نیست قطعا ارتقای استاندارد حمل و نقل در صنعت مرغداری از ضروریات است و باید در این مسیر به حفظ موازین بهداشتی و سلامت محموله توجه شود.
رکنی گفت: در حال حاضر خودروی خاصی برای حمل استاندارد جوجه، تخم مرغ نطفه دار و مرغ زنده در کشور نداریم و شاهدیم که این محموله حتی با مینی بوس، خودروی شخصی و وانت نیز جابه جا می شود.
رکنی گفت: گاهی اوقات این محموله حساس 48 ساعت در شرایط نامناسب در مسافت های طولانی جابه جا می شود و این مسئله سبب افت میزان تولید گوشت و جوجه در مرغداری ها می شود.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: یک میلیارد و 300 میلیون قطعه جوجه تولید می شود که به علت جابه جایی غیراصولی با خودروهای غیراستاندارد در پایان دوره تولید اگر فقط 100 گرم از وزن مرغها کم کشود در پایان هر دوره 45 روزه تولید 130 هزارتن از تولید به علت حمل و نقل نامناسب از دست می رود.
رکنی گفت: با تولید خودروی ویژه حمل جوجه شاهد افزایش بهره وری در تولید در صنعت مرغداری خواهیم بود.
رکنی تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی برای کمک به بخش خصوصی در تمام زمینه ها بویژه کاهش تعرفه های بازرگانی آمادگی دارد.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی پیوند بین دو صنعت خودروسازی و صنعت مرغداری را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد شرایط مناسبی برای تولید فراهم شود.
احمدرضا رزازی مدیر عامل شرکت خصوصی تولید کننده خودروی ویژه حمل جوجه نیز در این همایش از بومی سازی تولید این خودرو در صنعت کشور خبر داد و گفت: بر اساس قرارداد با شرکت هلندی ایران به عنوان مرکز تولید این خودرو و صادرات آن به کشورهای منطقه فعالیت خواهد کرد.
رزازی گفت: زیرساختهای خدمات پس از فروش نیز حداکثر تا تیرماه امسال ایجاد خواهد شد.
مدیرعامل شرکت تولید کننده خودروی ویژه حمل جوجه گفت: این خودرو در قالب سه اندازه کابین طراحی شده و قرار است بر روی خودروهای ایسوزو نصب شود.
 

 حمل و نقل استاندارد از خروج سرمایه از صنعت مرغداری جلوگیری می کند
دبیر انجمن جوجه یک روزه کشور گفت:​ حمل و نقل استاندارد از خروج 760 میلیارد تومان پول که ناشی از هدررفت حمل و نقل نامناسب است جلوگیری می کند.
غلامعلی فارغی در همایش معرفی خودروی حمل جوجه با اشاره به اینکه خسارات ناشی از حمل و نقل نامناسب و غیر استاندارد در صنعت مرغداری قابل توجه است گفت: بخش خصوصی با همکاری فعالان صنعت مرغداری و صنعت خودروسازی پس از دو سال موفق شد نخستین خودروی ویژه حمل و نقل استاندارد در صنعت مرغداری را بومی سازی و تولید کند.
فارغی  گفت: با استفاده از خودروی استاندارد در حمل و نقل صنعت مرغداری خساراتی که تاکنون به علت استفاده از حمل و نقل غیر استاندارد به این صنعت وارد می شد به صورت نقدینگی وارد صنعت خواهد شد.
دبیر انجمن جوجه یک روزه کشور از مسئولان سازمان دامپزشکی و معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی خواست برنامه زمانبندی برای اصلاح شبکه حمل و نقل صنعت مرغداری تنظیم و ابلاغ کنند.
فارغی گفت: بخش لیزینگ برای ارائه تسهیلات به مرغداران به منظور خرید خودروهای ویژه حمل جوجه باید با همکاری بانک ها فعال شود.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها