سررشته گرانی نوبرانه ها در مبدا

 • دوشنبه 21 خرداد 1397 16:18
 • شناسه 28892
سررشته گرانی نوبرانه ها در مبدا

رئیس­ اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: قیمت میوه های نوبرانه و پرمصرف در مبدا، تعیین شده و صاحبان واحد های صنفی موظف به اعمال 35 درصد سود مصوب هستند.

به گزارش شبکه ایران کالا، کارگر با اشاره به افزایش قیمت میوه در میدان مرکزی میوه و تره بار افزود: قیمت گذاری میوه پس از ورود به واحدهای صنفی قانونمند می شود و تا پیش از آن عرضه وتقاضا،​ تعیین کننده نرخ میوه وسبزی هستند.
او با اشاره به اینکه فروش میوه به صاحبان واحد های صنفی بصورت خالص انجام نمی شود گفت: با اعمال قیمت سبد در فروش میوه،​ مغازه دارها نیز مجبور به اعمال قیمت سبد در نرخ میوه هستند که همین عامل نیز افزاش قیمت میوه را در بازار به همراه دارد.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی قیمت گیلاس را در بازار خرده فروشی از 16 هزار تا 32 هزارتومان اعلام کرد و گفت: این میوه هم اکنون جز نوبرانه هاست و برای این نوع میوه ها قانون قیمت گذاری وجود ندارد و پس از افزایش عرضه در بازار قیمت این میوه نیز تا هفته آینده کاهش خواهد یافت.
کارگر با اشاره به اینکه قیمت هندوانه در بازار از 1300 تا 2700 تومان است ادامه داد: قیمت انواع زرد آلو نیز در بازار خرده فروشی از 2700 تا 14500 تومان است که صاحبان واحد های صنفی با توجه به قیمت خرید در فاکتور و اعمال سود 35 درصد میوه را عرضه می کنند.
او ارائه نشدن فاکتور از سوی فروشندگان میدان مرکزی میوه و تره بار را نیز از دیگر مشکلات بازار میوه دانست و گفت: گرانی میوه و یا عرضه میوه توسط دلالان علت صادر نشدن فاکتور است که این موضوع نیز آشفتگی قیمت میوه را به همراه دارد.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی بازار سبزی و صیفی را متعادل دانست و ادامه داد: در فصل تابستان و بهار به دلیل تهیه سبزی ازحومه شهر و عرضه مستقیم قیمت این محصولات در مغازه ها همان قیمت عمده فروشی است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها