آخرین وضعیت تعداد مبتلایان به بیماری تب کریمه کنگو

 • چهارشنبه 23 خرداد 1397 12:46
 • شناسه 28997
آخرین وضعیت تعداد مبتلایان به بیماری تب کریمه کنگو

یک مقام مسئول گفت: طبق آمار تاکنون از ۲۸ نفری که مبتلا به این بیماری شدند، تنها ۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 به گزارش شبکه تلویزیونی ایران کالا، کریم امیری معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی ، درباره آخرین وضعیت شیوع تب کریمه کنگو اظهار کرد: براساس آخرین آمار وزارت بهداشت تاکنون از 28 نفری که مبتلا به این بیماری شدند، تنها 2 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته وی؛ امسال روند شیوع بیماری نسبت به سال گذشته از وضعیت پایدار و مساعد تری برخوردار است، به طوریکه  تعداد مبتلایان، 100 درصد کاهش یافته است.

امیری با بیان اینکه تاکنون در استان تهران گزارشی از شیوع بیماری تب کریمه کنگو اعلام نشده است، افزود: شیوع این بیماری در استان‌های کرمان، هرمزگان، فارس و استان‌های شمالی بوده است.

این مقام مسئول در توصیه ای به خانوارها گفت: از افراد تقاضا داریم که در هنگام مسافرت لباس های روشن بپوشند تا به سهولت کنه ها را شناسایی و از خود دور کنند و  ضمن خودداری از کشتار غیرمجاز دام در معابر و خیابان ها، از قصابی های مجاز گوشت مورد نیاز خود دارای مهر دامپزشکی را خریداری کنند.

وی در پایان تصریح کرد: به دامداران توصیه می‌کنیم تا در صورت رویت کنه روی بدن دام، بلافاصله اقدام به سم پاشی اسطبل های خود کنند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها