خوداتکایی در تولید پنبه در 3 سال امکان پذیر است

 • چهارشنبه 23 خرداد 1397 19:09
 • شناسه 29030
خوداتکایی در تولید پنبه در 3 سال امکان پذیر است

رئیس­ موسسه تحقیقات پنبه کشور،​ خود اتکایی در تولید پنبه را در صورت حمایت مالی دولت در مدت 3 سال انجام شدنی دانست.

به گزارش شبکه ایران کالا، قربانعلی روشنی­رئیس­ موسسه تحقیقات پنبه کشور،  با اشاره به تاثیر کشت پنبه در افزایش عملکرد دیگر محصولات کشاورزی در مزارع افزود: تولید پنبه از ابتدا تا انتها و استمحال فرآورده های آن بیش از 1300 درصد نسبت به تولید مواد خام آن، ارزش افزوده برای کشور ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه واردات نخ و پنبه 12 تا 15 میلیارد دلار ارزبری از کشور دارد گفت: این درحالیست که کشورهای صادر کننده مواد خام طبق سیاستگذاری های جدیدخود برای بدست آوردن ارزش افزوده بیشتر، سالانه 50 درصد از حجم صادرات خود را کاهش خواهند داد.

رئیس­ موسسه تحقیقات پنبه کشور با اشاره به کاهش سطح زیر کشت پنبه از سال 83 ادامه داد: با تعیین نشدن قیمت مناسب برای خرید تضمینی برا ی پنبه کاران،​ کشت پنبه کاهش یافت به نحوی که امروز کشت این محصول با ارزش،­ به زمینهای شور و کم بازده رانده شده است.

روشنی گفت: پنبه در دنیا محصولی با ارزش و مورد حمایت دولتهاست درحالی که ما در کشور حمایتی از آن نمی کنیم.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کشاورزی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها