افزایش ۲۰۰ درصدی گردشگران خارجی در ارس

 • یکشنبه 06 خرداد 1397 17:51
 • شناسه 28371
افزایش ۲۰۰ درصدی گردشگران خارجی در ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از رشد ۲۰۰ درصدی گردشگران خارجی و توسعه گردشگری حلال نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۵ در این منطقه خبر داد.

به گزارش ایران کالا ، محسن نریمان با اعلام این خبر گفت: طبق ارزیابی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور تعداد سه هزار و ۴۳ نفر گردشگر خارجی در سال گذشته وارد ارس شده اند،

در حالیکه آمار سال پیشین هزار و ۱۳ نفر بوده است. وی گفت: بر اساس این ارزیابی جذب هزار و ۱۱۴ نفر گردشگر خارجی هدفی بود که برای گردشگری ارس تعیین شده بود. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس افزود: جذب این میزان گردشگر خارجی در ارس فراتر از هدف تعیین شده برای سال ۱۳۹۶ می باشد. وی اظهار داشت: طبق ارزیابی ها میزان رشد عملکرد ارس در جذب گردشگر خارجی نسبت به هدف تعیین شده برای کل سال ۱۳۹۶ برابر با ۲۷۳ درصد است.

نریمان توسعه گردشگری حلال و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در این حوزه را از برنامه های مهم ارس در سال ۱۳۹۷ برشمرد و گفت: پتانسیل های فراوان و بالقوه این منطقه در حوزه گردشگری امکان توسعه صنعت توریسم و رونق بیش از پیش فعالیت های اقتصادی را فراهم می کند. منطقه آزاد ارس در شمال غرب ایران واقع شده و علاوه بر ظرفیت های بالقوه در توسعه تجارت جهانی، به واسطه وجود ذخیره گاه های حیات وحش، مناطق حفاظت شده محیط زیست، جنگل های ارسباران، گونه های مختلف گیاهان دارویی، آثار تاریخی و ثبت جهانی و ملی و زیبایی های حاشیه رودخانه ارس از جلفا تا خداآفرین نیز قابلیت توسعه صنعت توریسم و افزایش تولید ناخالص داخلی حاصل از این بخش را دارد. انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها