قم میزبان سومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت

 • یکشنبه 13 خرداد 1397 12:16
 • شناسه 28621
قم میزبان سومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت

سومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت پاییز امسال در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

به گزارش ایران کالا به نقل از ایسنا، محمدحسین ایمانی خوشخو، دبیر علمی سومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری دو دوره موفق آمیز کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در دانشگاه علم و فرهنگ و همچنین استقبال اساتید و پژوهشگران خارجی، بیان داشت سومین دوره این کنفرانس در پاییز ۱۳۹۷ در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

وی همچنین با اشاره به برگزاری اولین نشست تخصصی سومین دوره کنفرانس در روز سه شنبه ۸ خرداد ماه در جامعه المرتضی شهر مقدس قم گفت: "موضوع معنویت دریچه جدیدی به مطالعات گردشگری در سطح بین المللی ایجاد کرده است و به جهت غنای علمی ایران در موضوعات فلسفه، عرفان، دین و ادبیات و نیز همزمان با استقبال مجامع علمی و بین المللی شهر مقدس قم بر آن شدیم تا دوره سوم در این شهر برگزار شود.

وی با اشاره به اهمیت و پیچیدگی موضوع اشاره داشت: "مجامع بین المللی در شهر مقدس قم در سال های اخیر در حوزه گردشگری تلاش های بی شماری داشته اند که متاسفانه از نظرها مغفول مانده است. لذا برگزاری دوره سوم می تواند بستر بروز و ظهور فعالیتهای این بزرگواران نیز باشد."

وی همچنین با تاکید بر لزوم بحث های علمی عمیق تر در این زمینه اظهار داشت: "کارگروه گردشگری و معنویت متشکل از مجامع محترم علمی و دینی بین المللی شهر مقدس قم از جمله مجمع جهانی شیعه شناسی، جامعه المرتضی، مجمع جهانی اهل بیت، جامعه المصطفی، واحد بین الملل آستان مقدس حضرت معصومه علیها السلام، معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران، ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهر مقدس قم و جمعی از بزرگواران و اساتید حوزه و دانشگاه و متخصصین فعال در حوزه گردشگری شهر قم از سال گذشته پیش نشست هایی را در این زمینه برگزار کرده اند که در ادامه نیز تا قبل از زمان کنفرانس این پیش نشست ها به تحلیل و بررسی مضامین علمی کنفرانس خواهند پرداخت. همچنین ستاد اجرایی کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت نیز به ریاست جناب آقای دکتر پیمان در شهر قم کار خود را آغاز کرده است."

وی با اشاره به ارسال مقاله به سایت کنفرانس بیان کرد: "به جهت تعویق در زمان برگزاری کنفرانس پژوهشگران و اساتید می توانند مقالات خود را به سایت کنفرانس به آدرس www.icts-usc.ir ارسال نمایند. همچنین مقالات پذیرفته شده در ژورنال انگلیسی "tourism and spirituality" به چاپ خواهد رسید."

دکتر ایمانی خوشخو متذکر شد زمان قطعی برگزاری کنفرانس در روزهای آتی اعلام خواهد شد.

محورهای سومین کنفرانی بین المللی گردشگری و معنویت عبارتند از:

- معنویت؛ راهی برای تحقق گردشگری پایدار

- مبانی فلسفی و تعالی انسان در گردشگری

- مبانی روانشناسی و سلامت معنوی در گردشگری

- مبانی جامعه شناسی و تعامل اجتماعی در گردشگری

- مبانی زیبایی شناسی فرهنگ، هنر و معماری در گردشگری

- مبانی برنامه ریزی، اقتصاد و مدیریت در گردشگری با رویکرد معنوی

انتهای پیام /

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  آقای وزیر، وضع اقتصاد را خوب می داند

  مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، در یادداشتی آورده است: " هر روز با تعداد زیادی پرسش از سوی روزنامه نگاران، فعالان بخش خصوصی، مردم عادی و حتی برخی کارشناسان مواجه‌ام: آیا وضع اقتصاد ما خوب است؟ از آن مهم تر اینکه باید به این تفکر سرنوشت ساز هم پاسخ بدهم که آیا در ایران می‌توان کارآفرینی کرد یا نه؟

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها