درس ها و عبرت های سه رویداد مهم 13 آبان

  • شنبه 13 آبان 1396 18:11
  • شناسه 11537
درس ها و عبرت های سه رویداد مهم 13 آبان

تبعید امام خمینى(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که روز دانش‌آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسى در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ عنوان این سه واقعه تاریخى است که نمى‌توان هیچ‌یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگرى اولى دانست.

به گزارش شبکه ایران کالا این سه رویداد حاوى درسها وعبرتهاى ماندگاریست که می‌تواند مسیر روشن انقلاب را بر ملت وسیاستمداران نظام هموار وراهگشاى حرکت آنان در تقابل با نظام سلطه و پیشبرد اهداف متعالى انقلاب اسلامى در عرصه داخلى و بین‌المللى گردد که به اهم آن‌ها اشاره می‌شود:
1-    عدم اعتماد به نظام استکبارى وهمراهى مقتدرانه با نظام اسلامى تحت ولایت امر مسلمین (تولى و تبرى)
2-    عدم اطاعت و تبعیت از نظام سلطه و برنامه‌ها و سیاستهاى آنان در سطح داخلى و بین‌الملل (جهاد کبیر)
3-    ایمان به بدعهدى‌هاى نظام سلطه و در راس آن ایالات متحده به استناد عملکرد خائنانه آنان در تاریخ گذشته این نظام و سایر نظامهاى استقلال‌خواه (برائت از کفار)
4-    ایمان به دشمنى تاریخى نظام سلطه علیه نظام اسلامى و انقلاب اسلامى ملت ایران، اگرچه در بعضى از شرایط شاهد انعطاف یا تغییر و تلطیف مواضع آن‌ها باشیم، لیکن اهداف آن‌ها در تمامى ادوار تاریخى ثابت و تغییرناپذیر است.
5-    ضرورت حضور هوشمندانه نخبگان، اساتید و دانشجویان در پیشبرد اهداف و گفتمان انقلاب اسلامى در سطح داخلى و بین‌الملل (قدرت نرم)
مبارزه با استکبار، اهداف متعددى را دنبال مى‌کند که اصلاح رفتارهاى مستکبران و یا نابودى آن‌ها بخشى از اهداف آن مى‌باشد که البته هدف مهمى نیز به‌شمار مى‌آید اما آنچه در حال حاضر و در مرحله نخست براى ما مهم است نه اصلاح رفتار استکبارى آمریکا بلکه صرفا دفاع از منافع و حقوق خودمان و حمایت از حقوق ملت‌هاى دیگر مى‌باشد . به عبارتى آنچه در حال حاضر در جریان استکبارستیزى ملت ما براى ما اهمیت دارد بیش از آن‌که اصلاح رفتار استکبارى غرب و به‌ویژه آمریکا باشد، نیل به حقوق اولیه خود ما مى‌باشد. به‌ویژه این‌که تجربه نشان مى‌دهدکه رفتار استکبارى آمریکا به‌راحتى قابل تغییر نمى‌باشد و با توجه به این مسأله، اگر استکبارستیزى و رسیدن به حقوق اولیه ملت‌ها منوط به اصلاح آمریکا بود در آن‌صورت هیچ ملتى نباید به فکر به‌دست آوردن حقوق اولیه‌اش باشد و سخن گفتن از حقوق اساسى ملت‌ها نیز بى‌معنا بود. این در حالى است که از طریق استکبارستیزى اگرچه شاید نتوان به این زودى غرب و آمریکا را اصلاح کرد اما مى‌توان آن‌ها را مجبور به تغییر حداقل بخشى از رفتارهاى خود نمود و از این طریق به حقوق خود دست‌یافت.
انتهای پیام/

مطالب بیشتر از «گزارش»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

خبر آگهی

  • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

    هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها