شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا | چند رسانه ای

گزارش تصویری

گزارش تصویری

 • گزارش تصویری / برداشت طلای زرد از مزارع شازند

  گزارش تصویری / برداشت طلای زرد از مزارع شازند

  شهرستان شازند با بیش از ۲۵۰ روستا قطب تولید گندم در استان مرکزی است هر چند امسال خشکسالی خسارت‌هایی به کشاورزان وارد کرده و میزان محصول را کاهش داده است.

 • برداشت گلایول برای اولین بار در چهارمحال و بختیاری

  برداشت گلایول برای اولین بار در چهارمحال و بختیاری

  برای اولین بار ۶ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بروجن چهارمحال و بختیاری زیر کشت گل گلایول رفته است. این استان به دلیل ارتفاع بالا و تفاوت دما بین روز و شب برای کاشت انواع گل مناسب است.

 • شهری به ظرافت منبت و خوشمزگی کباب

  شهری به ظرافت منبت و خوشمزگی کباب

  شهرستان گلپایگان در کنار تمام جاذبه‌های تاریخی و سنگ نگاره‌های چند هزار ساله خود که نشان از تمدن این منطقه دارد، در دو برند خوراکی و صنایع دستی هم شهره عام و خاص است.

 • افتتاح کارگاه اقتصاد مقاومتی و اشتغال در شیراز

  افتتاح کارگاه اقتصاد مقاومتی و اشتغال در شیراز

  کارگاه اقتصاد مقاومتی و اشتغال قرارگاه اجتماعی امنیتی حضرت احمدبن موسی(ع) بسیج سازندگی فارس با هزینه ۶۰۰ میلیون تومان در زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع و اشتغال ۲۱۰ نفر، با حضور سردار سید ضیاء الدین حزنی معاون هماهنگ کنند قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه سه شنبه ۵ مرداد ماه ۱۴۰۰ در محله سعدی شیراز به بهره برداری رسید.

 • گزارش تصویری / برداشت انگور از تاکستان های غزاویه

  گزارش تصویری / برداشت انگور از تاکستان های غزاویه

  شهرستان کارون یکی از قطبهای تولیدکننده انگور دراستان خوزستان است درمنطقه شرق کارون بسیار از روستاییان به تولید انگور مشغول هستند و غزاویه بزرگ بیشترین سطح زیر کشت منطقه را به خود اختصاص داده اند و روزانه در هرهکتار حدود ۵۰۰کیلو انگور برداشت و روانه بازار می شود

 • افتتاح طرح صنعتی سازی ساختمان در وزارت دفاع

  افتتاح طرح صنعتی سازی ساختمان در وزارت دفاع

  مراسم بهره برداری از طرح ملی صنعتی سازی ساختمان توسط وزارت دفاع عصر دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، برگزار شد.

 • گزارش تصویری / مزرعه پرورش طاووس در ساری

  گزارش تصویری / مزرعه پرورش طاووس در ساری

  سیدجلال اطهری از جانبازان جنگ تحمیلی بعد از بازنشستگی به همراه خانواده خود به پرورش طاووس پرداخته و از این راه گذران زندگی می‌کنند.

 • راه اندازی بزرگترین طرح پرواربندی گوساله در جنوب کشور‎‎

  راه اندازی بزرگترین طرح پرواربندی گوساله در جنوب کشور‎‎

  خدا رحم گرمسیری یکی از دامداران فعال و علاقمند با دریافت تسهیلات حمایتی اقدام به احداث بزرگترین پرواربندی گوساله در جنوب کشور نموده است.

 • گزارش تصویری / برداشت طالبی در مزارع دشت پرزان شهرضا

  گزارش تصویری / برداشت طالبی در مزارع دشت پرزان شهرضا

  برداشت طالبی از اواسط تیرماه در مزارع دشت پرزان شهرضا استان اصفهان آغاز شده است.

 • گزارش تصویری / گردنه حیران سرزمین زنبور‌های عسل

  گزارش تصویری / گردنه حیران سرزمین زنبور‌های عسل

  در شهرستان مرزی بندر آستارا در شمال غربی استان گیلان سالانه ۸۰۰ تن عسل که معروفیت کشوری دارد، از حدود ۳۵ هزار کندو به صورت ممتاز تولید می‌شود و ارتفاعات گردنه کوهستانی حیران، روستا‌های خانه‌های آسیاب، سیج، آق مسجد و بخش لوندویل از جمله مناطق اصلی پرورش زنبور عسل توسط زنبورداران این شهرستان مرزی که در حاشیه دریای خزر قرار دارد، هستند.

 • اردکان قطب تولید محصولات کنجدی کشور

  اردکان قطب تولید محصولات کنجدی کشور

  استان یزد قطب تولید محصولات کنجدی در کشور است. بیش از ۷۵ درصد از واحد‌های فعال در تولید فراورده‌های کنجدی در شهرستان اردکان متمرکز است.

 • فرش هریس یکی از آثار ماندگار در میان فرش‌های دستباف ایران

  فرش هریس یکی از آثار ماندگار در میان فرش‌های دستباف ایران

  شهر هریس یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی است، فرش هریس اثر خطوط شکسته و رنگ و طرح حکایتی است از ورای درخشش صد‌ها نقش و نگار چشم‌نواز، که هنرمندانه حکایت عشق را در محراب هنر نجوا می‌کند، قالی‌های هریس درخوش رنگی وزیبایی نقشه وظرافت تاروپود شهرت جهانی دارند.

 • گزارش تصویری / برداشت خربزه در سرخه

  گزارش تصویری / برداشت خربزه در سرخه

  بیش از ۵۰۰ هکتار از مزارع شهرستان سرخه به کشت خربزه از نوع خاتونی و مشهدی اختصاص یافته و بیش از ۹۰ درصد آن به شیوه زیرپلاستیکی کشت شده است.

 • گزارش تصویری / احیای تولید و اشتغال در کشت و صنعت مغان

  گزارش تصویری / احیای تولید و اشتغال در کشت و صنعت مغان

  شرکت کشت و صنعت مغان در شهرستان مرزی پارس آباد استان اردبیل که به نگین کشاورزی ایران معروف است، یکی از شرکت‌هایی است که گرفتار واگذاری‌های شائبه‌دار شده بود که با ورود قاطعانه دستگاه قضایی، این معضل که برای مردم استان اردبیل به یک دغدغه تبدیل شده بود، مرتفع شد.

 • گزارش تصویری / برداشت سیب‌زمینی در همدان

  گزارش تصویری / برداشت سیب‌زمینی در همدان

  سیب‌زمینی یکی از مهمترین محصولات استان همدان است به طوری که با تولید سالانه حدود یک میلیون تن به عنوان قطب توليد این محصول در کشور به شمار می‌رود. سال‌هاست کشاورزان بسیاری در این حوزه مشغول فعالیت‌اند و ارقامی چون مارفونا، بامبا، چیلی، آگریا و ساتینا را کشت می‌‌کنند.

 • رفع موانع تولید در کارخانه کیان تایر

  رفع موانع تولید در کارخانه کیان تایر

  کارخانه کیان تایر تولیدکننده انواع تایر‌های سواری-وانتی-باری-کشاورزی-راهسازی و صنعتی واقع در بخش چهاردانگه اسلامشهر، از جمله واحد‌های تولیدی است که با مشکلات و موانع حقوقی و مالی مواجه شده بود که در نتیجه ورود دستگاه قضایی در راستای تحقق حمایت قضایی از اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی، مشکلات این واحد تولیدی مرتفع شد.

 • گزارش تصویری / رهایی شرکت آلومینیوم پارس از خطر ورشکستگی

  گزارش تصویری / رهایی شرکت آلومینیوم پارس از خطر ورشکستگی

  شرکت آلومینیوم پارس با بیش از ۸۰۰ نفر نیرو، بزرگترین شرکت تولیدکننده فویل آلومینیوم در کشور است که ۶۰ درصد بازار را در اختیار دارد، این شرکت در نتیجه ورود دستگاه قضایی از خطر ورشکستگی و تعطیلی رهایی یافت و اکنون با تمام ظرفیت کار می‌کند.

 • گزارش تصویری / رفع مشکلات کارخانه آرد تاکستان

  گزارش تصویری / رفع مشکلات کارخانه آرد تاکستان

  در راستای حمایت دستگاه قضایی از تولید و اشتغال در کشور، مشکلات کارخانه آرد تاکستان با ورود دستگاه قضایی مرتفع شد.

 • گزارش تصویری / برداشت لیمو ترش از باغات استان هرمزگان

  گزارش تصویری / برداشت لیمو ترش از باغات استان هرمزگان

  شهرستان‌های رودان، میناب، بندرعباس و حاجی آباد از مناطق مهم تولید لیمو ترش در استان هرمزگان هستند و استان هرمزگان رتبه نخست تولید لیموترش در کشور را دارد.

 • رونق سماورسازی در تبریز

  رونق سماورسازی در تبریز

  محله قدیمی میدان کاه فروشان تبریز جایی است که کارگاه‌های سماور سازی مشغول به کار هستند. این حرفه از زمان قاجار در این شهر رونق داشته و یکی از مشاغل رسمی وقدیمی شهر تبریز محسوب می‌شود.

 • پارس لامع فعال است

  پارس لامع فعال است

  یکی از کارخانه‌هایی که پس از تملک از سوی یکی از بانک‌ها به سبب عجز در بازپرداخت تسهیلات، به شرایط نیمه تعطیلی کشیده شده بود، کارخانه پارس لامع بود. در نهایت پیگیری‌های مجدانه قضایی نتیجه داد و با اتخاذ تمهیدات قانونی، از به فروش رفتن و تعطیلی کارخانه پارس لامع جلوگیری شد و اسفندماه گذشته در مراسمی، این کارخانه احیا گردید. در حال حاضر ۲۰۰ نفر در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند.

 • گزارش تصویری / برداشت گندم در مازندران

  گزارش تصویری / برداشت گندم در مازندران

  مدیر زراعت جهاد کشاورزی مازندران سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جاری را ۶۰ هزار هکتار عنوان کرد و گفت: برداشت رسمی این محصول از شنبه 12 تیر از زمین های شرق استان آغاز شده است.

 • رفع مشکلات شرکت مفید شیشه

  رفع مشکلات شرکت مفید شیشه

  کارخانه مفید شیشه با ۴۵۰ نیروی کار در زمینه تولید شیشه‌های دارویی و شیشه‌های مواد غذایی فعال است؛ در روند تولید این کارخانه، مشکلاتی پیش آمده بود که با پیگیری و مساعدت‌های قضایی این مشکلات مرتفع شد.

 • راه افتادن چرخه تولید در سبلان پارچه

  راه افتادن چرخه تولید در سبلان پارچه

  کارخانه نساجی سبلان در استان اردبیل یکی از واحد‌های تولیدی است که پس از تملک از سوی یکی از بانک‌ها به سبب عجز در بازپرداخت تسهیلات، به شرایط نیمه تعطیل کشیده شده بود و فقط با ۱۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کرد. دستگاه قضایی در راستای حمایت از تولید و اشتغال، به موضوع این کارخانه ورود کرد و اکنون گردانندگان آن، از ۱۲۰۰ نفر برای اشتغال دعوت به عمل آورده‌اند.

 • گزارش تصویری / نوزدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان کرمانشاه

  گزارش تصویری / نوزدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان کرمانشاه

  نوزدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان، صنعت برق و صنایع وابسته با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از امروز، یکم تیرماه در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه آغاز به کار کرد.

 • گزارش تصویری / بازدید از کارخانه روغن مارگارین

  گزارش تصویری / بازدید از کارخانه روغن مارگارین

  حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی، رئیس مرکز توسعه حل اختلاف در دومین روز از هفته قوه قضاییه از کارخانه روغن مارگارین شهرری بازدید کرد.

 • گزارش تصویری / چرخش دوباره خط تولید کارخانه صنایع غذایی کیوان

  گزارش تصویری / چرخش دوباره خط تولید کارخانه صنایع غذایی کیوان

  نوزدهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ رئیس قوه قضاییه در جریان بازدید از کارخانه صنایع غذایی کیوان در استان همدان برای راه‌اندازی مجدد تولید در این کارخانه ضرب‌الاجل یک ماهه تعیین کرد. اوایل خرداد خبر رسید که در نتیجه دستور ریاست قوه قضاییه و پیگیری‌ها و مساعدت‌های بخش‌های مختلف، یک خط تولید شرکت صنایع غذایی کیوان احیاء شد و ۵۰ نفر کارگر شاغل در این شرکت با راه‌اندازی خط دوم به ۱۰۰ نفر ارتقاء پیدا کرد.

 • گزارش تصویری / برداشت خرما از نخلستان های سیستان و بلوچستان

  گزارش تصویری / برداشت خرما از نخلستان های سیستان و بلوچستان

  برداشت خرما از نیمه خرداد ماه در استان سیستان و بلوچستان با ارقام زودرس شامل کتومی، نگال و آشوبه شروع و با ارقام دیررس مایکلی و هلیله در آبان ماه به پایان می‌رسد.

 • گزارش تصویری / بازدید دادستان کل کشور از کارخانه خودرو سازی سایپا

  گزارش تصویری / بازدید دادستان کل کشور از کارخانه خودرو سازی سایپا

  در دومین روز از گرامیداشت هفته قوه قضاییه حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین منتظری، دادستان کل کشور از کارخانه خودرو سازی سایپا بازدید کرد.

 • گزارش تصویری / بازدید از شرکت سایپا دیزل

  گزارش تصویری / بازدید از شرکت سایپا دیزل

  به مناسبت هفته قوه قضاییه و در راستای شعار سال و سیاست‌های کلی دستگاه قضایی مبنی بر حمایت از چرخه تولید، محمد صاحبکار، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی قوه قضاییه با حضور در شرکت سایپا دیزل، از بخش‌های مختلف خط تولید این شرکت بازدید کرد و در جریان مهم‌ترین مسائل و موضوعات مربوط به تولید در این واحد تولیدی قرار گرفت.

 • گزارش تصویری / افتتاح فاز نخست کارخانه قند ورامین

  گزارش تصویری / افتتاح فاز نخست کارخانه قند ورامین

  آئین افتتاحیه فاز اول فعالیت مجدد شرکت تصفیه خانه قند ورامین با قدمت ۹۰ ساله با حضور محمدجواد حشمتی مدیر کل دادگستری استان تهران، حسین نوش آبادی نماینده مردم شهرستانهای ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، سردار کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی شرق استان تهران، حجت الاسلام سید محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، علیرضاشمس دادستان ورامین و سایر مسوولان شهرستان ورامین افتتاح شد.

 • گزارش تصویری / آغاز بکار خانه نوآوری و صادرات ایران

  گزارش تصویری / آغاز بکار خانه نوآوری و صادرات ایران

  خانه نوآوری و صادرات ایران (IHIT) امروز چهارشنبه با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغار به کار کرد.

 • گزارش تصویری / پرورش گل در کویر

  گزارش تصویری / پرورش گل در کویر

  کارآفرین جوان یزدی با ایجاد گلخانه در کویر، سالانه میلیون‌ها شاخه گل تولید می‌کند و در سخت‌ترین شرایط اقتصادی نیز تولید را متوقف نکرده و با ۳۲نیرو زیباترین رزهای هلندی را روانه بازار می‌کند.

 • گزارش تصویری / برداشت گیلاس از باغات شهرستان اهر

  گزارش تصویری / برداشت گیلاس از باغات شهرستان اهر

  میوه درخت گیلاس یکی از خوش طعم ترین و شیرین ترین محصول باغات شهرستان اهر می باشد که همه ساله در اواخر فصل بهار و اوایل تابستان برداشت می شود.

 • گزارش تصویری / قالیبافی در «اردوگاه»

  گزارش تصویری / قالیبافی در «اردوگاه»

  قالی کرمان تاریخ کهنی دارد، زنان ساکن اردوگاه هم سال‌هاست که با طرح و رنگ و نقشه‌های زیبا، تار و پود قالی را بهم می‌بافند تا بخشی از هزینه‌های خانواده را تأمین کنند.

 • گزارش تصویری / برداشت توت فرنگی در کردستان

  گزارش تصویری / برداشت توت فرنگی در کردستان

  کردستان با تولید بیش از ۵۰ هزار تن توت‌فرنگی در سال، رتبه نخست کشور (80 درصد) را به خود اختصاص داده است . عمده توت‌فرنگی کردستان مربوط به شهرستان سنندج و شهرستان‌های کامیاران، مریوان و سروآباد هم به ترتیب در جایگاه‌های بعدی تولید این محصول قرار دارند.

 • گزارش تصویری / نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی اصفهان

  گزارش تصویری / نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی اصفهان

  نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی روز سه‌شنبه (۱۸ خرداد) با حضور ۱۷۰ شرکت داخلی و نمایندگان برند‌های معتبر جهانی در اصفهان آغاز به کار کرد.

 • گزارش تصویری / رونمایی از نخستین اتوبوس برقی تولید داخل

  گزارش تصویری / رونمایی از نخستین اتوبوس برقی تولید داخل

  نخستین اتوبوس برقی تولید شده به دست متخصصان داخلی کشور در مشهد رونمایی شد .

 • گزارش تصویری / برداشت هلو در باغات گلستان

  گزارش تصویری / برداشت هلو در باغات گلستان

  در انتهای فصل بهار، برداشت هلو در باغات استان گلستان آغاز شده است.

 • گزارش تصویری / «نشاء کاری» در مازندران

  گزارش تصویری / «نشاء کاری» در مازندران

  برنج نماد سرسبزی و زیبایی مزارع شمال است و به رغم مشکلات فراوان در کشت، هنوز از محبوب‌ترین کشت‌های رایج بین کشاورزان شمال است.