100 روستای بدون بیکار ایران در قاب تصویر دِه دکان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

100 روستای بدون بیکار ایران در قاب تصویر دِه دکان

  • جمعه 18 تیر 1400 21:49
  • شناسه 65207
100 روستای بدون بیکار ایران در قاب تصویر دِه دکان

شبکه تلویزیونی ایران کالا با تولید برنامه ای تحت عنوان دِه دکان، 100 روستای فعال در اقتصاد و بدون بیکار در ایران معرفی می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  پیمان فتاحی (تهیه کننده دِه دکان) در گفتگویی با اشاره به بستر مناسب روستا برای تولید اظهار داشت: روستاها محور توسعه پایدار هستند و اگر روستاهای کشور قدرت اقتصادی داشته باشند باعث قدرتمند شدن ایران خواهند شد.
وی به وجود 100 روستای فعال اقتصادی که نرخ بیکاری در آنها به صفر رسیده اشاره کرد و ادامه داد: با حمایت گروه مستند شبکه ایران کالا و راهنمایی های مدیر محترم شبکه، طرح تولید برنامه دِه دکان به تصویب رسید.
فتاحی هدف از تولید این برنامه را معرفی و ترویج صنایع روستایی، صنایع خرد و کسب و کارهای کوچک و خانگی برشمرد و اضافه کرد: روستاهای زیادی را شناسایی کرده ایم که با فعالیت در صنایع کوچک از قبیل تولید محصولات کشاورزی، صنایع دستی و ... بیکاری را به صفر رسانده اند.
تهیه کننده برنامه دِه دکان از ضبط برنامه ها و آغاز تدوین آن خبر داد و گفت: پس از پایان تدوین بخشی از قسمت ها و آماده سازی آن، این برنامه روانه آنتن شبکه ایران کالا خواهد شد.
فتاحی درباره علت نامگذاری ان برنامه نیز عنوان کرد: در سالهای گذشته آقای صالح علا در یکی از برنامه های خود جمله را به کار برد که در ذهن من ماندگار شد.آن جمله این بود:  «باز کن دکان که وقت عاشقی است». با توجه به محتوای این برنامه تصمیم گرفتیم برای این برنامه که به معرفی مشاغل و صنایع روستایی می پردازد، نام ده دکان را انتخاب کنیم.

انتهای پیام/

مطالب بیشتر از «اخبار برنامه ها»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها