راه اندازی «سامانه روستا» برای توسعه کسب وکار روستاییان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

راه اندازی «سامانه روستا» برای توسعه کسب وکار روستاییان

  • دوشنبه 11 اسفند 1399 15:23
  • شناسه 60898
راه اندازی «سامانه روستا» برای توسعه کسب وکار روستاییان

سامانه روستا بازار با کمک شرکت ملی پست بستری را فراهم کرده است تا روستاییان بتوانند بدون واسطه محصولات خود را به دست مشتریان خود در اقصی نقاط کشور برسانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، سامانه «روستابازار» بستری است که روستاییان می تواند در آن صنایع دستی و تولیدات خود را به فروش برسانند.

وزیر ارتباطات که اواسط دی ماه به مدت ۱۰ روز در سیستان و بلوچستان مستقر شد تا توسعه ارتباطات روستایی در این استان سرعت  بگیرد و تاکید کرد: اکنون باید امکانی فراهم شود که روستاییان بتوانند با استفاده از زیرساخت ارتباطات در روستاها و شهرها بتوانند کسب وکار خود را رونق ببخشند.

اکنون سامانه روستا بازار به آدرس rustabazar.post.ir بستر مناسبی را برای دسترسی آسان تولیدکنندگان صنایع دستی و محصولات کشاورزی و دامی به بازارهای داخلی برای فروش بدون واسطه را ایجاد کرده است.

واقعیت اینکه باوجود گذشت مدت کوتاهی از مصوبه وزیر ارتباطات، شرکت ملی پست تاکنون ۵۰ غرفه در این سامانه برای روستاییان ایجاد کرده است.

سامانه این امکان را فراهم ساخته تا تولیدکنندگان صنایع دستی و محصولات کشاورزی بتوانند پس از ثبت نام در این سامانه غرفه‌ای به شکل مجازی برای خود افتتاح کنند و مانند فضای واقعی به فروش تولیدات خود بپردازند.

پست با تعهد قبول مرسولات روستاییان و ارسال به آدرس خریدار در سراسر کشور در کمترین زمان، زمینه پرداخت الکترونیکی آن را نیز فراهم آورده است.

کمک به محرومیت‌زدایی از روستاییان استان سیستان و بلوچستان، یکی از مهمترین اهداف راه‌اندازی روستابازار است به همین منظور در چارچوب اجرای مصوبه های سفر وزیر به این استان، در دو ماه گذشته ۲۵۰ نقطه پستی مانند دفاتر نمایندگی، خدمات روستایی یا دفتر پستی دولتی در روستاهای سیستان و بلوچستان فعال شده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها