۱۰ هزار واحد تولیدی مدفون شده در کشور وجود دارد/ نجات 50 درصد از واحدهای تعطیل شده با طرح اورژانس کسب و کار | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

۱۰ هزار واحد تولیدی مدفون شده در کشور وجود دارد/ نجات 50 درصد از واحدهای تعطیل شده با طرح اورژانس کسب و کار

  • سه شنبه 12 اسفند 1399 13:55
  • شناسه 60935
 ۱۰ هزار واحد تولیدی مدفون شده در کشور وجود دارد/ نجات 50 درصد از واحدهای تعطیل شده با طرح اورژانس کسب و کار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم راه‌اندازی مرکز مدیریت اورژانس کسب و کار کشور گفت: در حال حاضر ۵۰ هزار میلیارد تومان دارایی برزمین مانده داریم که از آن استفاده نمی‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمد شریعتمداری امروز در حاشیه راه‌اندازی مرکز مدیریت اورژانس کسب و کار کشور در محل دانشگاه علم و فرهنگ ایران اعلام کرد: این مرکز برای پایش و نظارت بر کسب و کارها و واحدهای تولیدی راه‌اندازی شده و در حال حاضر 50 هزار میلیارد تومان دارایی واحدهای تولیدی تعطیل شده و بر زمین مانده داریم که از آن استفاده نمی‌شود.

وی گفت: همچنین 10 هزار واحد تولیدی مدفون شده در کشور داریم که حتی تابلوی آنها تبدیل به آهن قراضه شده است.

به گفته شریعتمداری، با طرح اورژانس کسب و کار می‌خواهیم حداقل 50درصد از این واحدهای تعطیل شده را نجات دهیم و از تعطیل شدن جلوگیری کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز مرکز پایش و نظارت سیاست‌های بازار کار نیز در ساختمان دیگری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی شد که آن مرکز یک سطح بالاتر از اورژانس کسب و کار به شمار می‌رود که اشتغال کشور را رسمی می‌کند.

وی همچنین از لزوم هماهنگی اورژانس کسب و کار با ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور متصل شوند و مجموعه این اقدامات از تعطیل شدن کسب و کارها و اشتغال کشور جلوگیری کند.

در این مراسم همچنین گفته شد سالانه 300 هزار اشتغال در کشور از بین می‌رود که اگر با اورژانس‌ کسب و کار بتوانیم 40 درصد از آن را جلوگیری کنیم و با فرض اینکه برای هر شغل 150 میلیون تومان هزینه برداشته است یعنی  45 هزار میلیارد تومان برای کشور هزینه داشته است که اگر 50 درصد از این هزینه را صرفه‌جویی کنیم یعنی سالانه تا 21 هزار میلیارد تومان برای اقتصاد کشور منفعت ایجاد می‌کنیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها