پیش بینی تولید ۱۰ میلیون تن گندم در امسال | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پیش بینی تولید ۱۰ میلیون تن گندم در امسال

  • جمعه 23 اردیبهشت 1401 14:14
  • شناسه 110714
پیش بینی تولید ۱۰ میلیون تن گندم در امسال

آقای ایمانی مدیر عامل بنیاد ملی گندمکاران به بررسی پیش بینی تولید گندم امسال با توجه به شرایط اقلیمی کشور و خرید تضمینی از گندمکاران پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا آقای علیقلی ایمانی گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم با ارزش بالغ بر ۱۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده که نسبت به سال قبل ۱۴ درصد رشد داشته است.

به گفته او، تاکنون ۶۰ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده که با این وجود پرداخت مطالبات حدود ۲ هفته عقب است .

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آمار میزان خرید گندم‌ در مقایسه با سال قبل ناشی از بهبود شرایط بارش و اصلاح قیمت ۱۴ درصد رشد داشته است.

آقای ایمانی می‌گوید، با توجه به تاخیر در پرداخت مطالبات از دولت تقاضا داریم که منابع لازم را تامین کند تا گندم از چرخه خرید خارج نشود.

مدیر عامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: با وجود شرایط اقلیمی پیش بینی می‌شود که میزان تولید گندم به ۱۰ میلیون تن برسد که ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن از این میزان وارد چرخه دولت خواهد شد.

بنابر آمار سالانه اعلامی بنیاد ملی گندمکاران ۱۱ تا ۱۲ میلیون تن گندم مورد نیاز کشور است که امسال هم در صورت تحقق تولید ۱۰ میلیون تن بخشی از نیاز کشور باید از طریق واردات تامین شود.

امسال با اصلاح قیمت خرید تضمینی همانند سال قبل شاهد خروج گندم از چرخه خرید تضمینی نخواهیم بود که این امر در کنار آزادسازی نرخ آرد و نان بر کاهش خروج ارز از کشور تاثیر بسزایی دارد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اصناف و اتحادیه ها»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها