نایب رییس اتاق اصناف: اخذ مالیات براساس تراکنش کارتخوان‌ها اجحاف در حق اصناف است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نایب رییس اتاق اصناف: اخذ مالیات براساس تراکنش کارتخوان‌ها اجحاف در حق اصناف است

  • پنجشنبه 02 تیر 1401 13:42
  • شناسه 121374
نایب رییس اتاق اصناف: اخذ مالیات براساس تراکنش کارتخوان‌ها اجحاف در حق اصناف است

 نایب رییس اتاق اصناف ایران؛ با تاکید بر اینکه هیچ کس مخالف گرفتن مالیات نیست، گفت: اخذ مالیات فقط براساس تراکنش کارتخوان‌ها اجحاف در حق واحدهای صنفی است زیرا واقعی نیست و با ادامه این کار بسیاری از مراودات بازاریان مانند کمک‌های قرض الحسنه به یکدیگر و مردم که مبانی فقهی دارد، از بین می‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، «مجتبی صفایی» اخذ مالیات براساس تراکنش کارتخوان ها را بدون اطلاع قبلی دانست و افزود: این روش درست نیست که صرفا فقط براساس داده های بانکی مالیات گرفته شود و تا برای فرد ثابت کنند این تراکنش و ممیزی دقیق نیست باید یکسال اسناد و سند به شورای قضایی ببرد تا مالیات کاهش دهد و این موجب ناراضایتی واحدهای صنفی می شود.

وی گفت: ما مقید به پرداخت مالیات و مخالف مالیات گریزی هستیم اما یک میلیون واحد صنفی که ۱۰ هزار میلیارد تومان مالیات از آنان اخذ شده آن وقت ۳۶ شرکت ۱۲ هزار میلیارد تومان گریز مالیات کشف شدند باید به سمت عدالت در اخذ مالیات گیری پیش ببریم. 

صفایی در ادامه به پشتیبانی های اصناف در تدارکات و جبهه‌های جنگ اشاره کرد و خواستار پشتیبانی قانون گذار در خصوص رفع قانون های مزاحم اشتغال و رونق بازار شد.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور، با اشاره به گرانی ها و تورم های روزهای اخیر ناشی از جراحی اقتصادی کشور، گفت: اصلاح اقتصادی رویه درستی است اما دشمنان می خواهند از این وضیعت سوء استفاده کنند و مردم در مقابل نظام جلوه دهند که این توهم ناشی از حیله های رژیم صهیونیستی است.

صفایی، اصناف و بازار را پشتیبان قوی نظام دانست و گفت: اصناف همیشه در همه بحران ها پایگاه و کمک حال مردم و نظام بوده اند و هستند.

وی در ادامه به کمک های مؤمنانه بازاریان و اصناف در زمان همه گیری ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: بازار و اصناف بازوان ستبر انقلاب اسلامی است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اصناف و اتحادیه ها»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها