دولت با نرخ 4200 تومانی ارز در حال بازی است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دولت با نرخ 4200 تومانی ارز در حال بازی است

  • سه شنبه 29 خرداد 1397 10:41
  • شناسه 29232
دولت با نرخ 4200 تومانی ارز در حال بازی است

سخنگوی کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس گفت: مسبب گرانی اخیر، کارخانه ها و واحدهای تولیدی هستند.

به گزارش سایت شبکه ایران کالا ،رحیم زارع افزود: امروز برای نظارت بر دو میلیون واحد صنفی در کشور فقط هزار و هشتصد واحد نظارت کنند داریم که این وضعیت به شرایط حداقلی شبیه است.

وی ادامه داد: مسبب گرانی های چند روز اخیر، کارخانه ها و تولیدی ها هستند اما مطابق توافقنامه ای که میان اتاق اصناف و وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت حاصل شده قرار است قیمتها به حالت قبل برگشته و ارزان شود، در این راستا با کم فروشان هم برخورد قاطع خواهد شد.

زارع تصریح کرد: ارز چهار هزار و دویست تومانی تنها در اختیار 10 هزار نفر قرار گرفته است و 80 میلیون نفر از این نرخ بی بهره اند و چون در شرایط خاص اقتصادی بسر می بریم باید مردم را از نوع خاصی کالای سوبسیددار بهره مند سازیم.

سخنگوی کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس افزود: طبق تحقیقات وسیع دولت حدود دویست قلم کالای وارداتی، لیست شده تا با واردات آنها مقابله شود اما دولت از ظرفیت و پتانسیل تولید داخلی بی خبر است. ابزارهای نظارتی موجود دولت، کارآمدی لازم را ندارد و یکی از عمده دلایل گرانی های اخیر، نظارت ضعیف دولت بر امور اصناف شده آنچه به نظر می آید این است که دولت با نرخ ارز در حال بازی است.

وی تاکید کرد: در مجلس به دنبال آن هستیم که تصمیماتی اتخاذ کنیم تا دولت نتواند با نرخ سودهای بانکی و ارز بازی کند، با این شرایط فقط عده ای می توانند از ارز چهار هزار و دویست تومانی استفاده کنند که بی تعارف باید گفت­استفاده شان به احتکار شبیه است و در حقیقت صادرکنندگان و مردم از این نرخ بی نصیب مانده اند.

زارع خاطر نشان کرد: علاج فعلی و کوتاه مدت گرانی ها و شرایط نابسامان اقتصادی کشور، تقویت واحدهای نظارتی اتاق اصناف و دولت است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها