رهبر معظم انقلاب: گرانی و مشکل معیشتی مردم راه‌حل دارد؛ در جلسات متعدد به مسئولان تذکر دادیم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رهبر معظم انقلاب: گرانی و مشکل معیشتی مردم راه‌حل دارد؛ در جلسات متعدد به مسئولان تذکر دادیم

  • جمعه 15 اسفند 1399 14:01
  • شناسه 61025
رهبر معظم انقلاب: گرانی و مشکل معیشتی مردم راه‌حل دارد؛ در جلسات متعدد به مسئولان تذکر دادیم

حضرت آیت الله خامنه ای با ابراز ناخرسندی از گرانی‌ها و مشکلات معیشتی، فرمودند: این وضع در آستانه عید غصه بزرگی ایجاد کرده است. البته اجناس مانند میوه‌ها فراوان است اما قیمت‌ها بسیار بالا است که سود این قیمت بالا هم به جیب باغداران زحمتکش نمی‌رود بلکه نصیب دلالها و واسطه‌های سودجو می‌شود و ضرر آن به مردم می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر (جمعه) امروز دو اصله نهال میوه کاشتند. حضرت آیت الله خامنه‌ای پس از آن طی سخنرانی گفتند: مسئله‌ی کرونا در وضع معیشت مردم هم مؤثر است.

میبینید که کرونا چه مشکلاتی را برای معیشت مردم فراهم کرده. این اگر چنانچه ادامه پیدا کند، این همین طور بدتر خواهد شد و ادامه پیدا خواهد کرد، مشکلات بیشتر خواهد شد.

باید هرچه زودتر بتوان کلک این بلای طبیعی بزرگ را کَند و متأسفانه امروز وضع معیشت مردم خوب نیست. این غصه‌ی بزرگی است برای ما. گرانیها زیاد است.

شما ملاحظه کنید قیمت شب عید، قیمت میوه و اینها خیلی گران است. میوه فراوان اما قیمتها بسیار بالا. این قیمتها تو جیب باغدار هم نمیرود متأسفانه که ما بگوییم یک قشر زحمتکشی مثلاً یک سودی میبرند. نه. این را متأسفانه دلالها و واسطه‌ها و این دستهای وسط و سودجو، این سود را آنها میبرند و باغدار، به باغدار چیزی نمیرسد، به مردم هم که ضرر میرسد.

بنابراین بایستی مسئولین محترم این مشکل معیشتی مردم و مشکل گرانی را هم باید حل کنند. این ممکن است، راه‌حل دارد. بنده در جلسات متعدد این را تذکر دادم و نظرات و راه‌حلهایی که مسئولین در این زمینه، یعنی کارشناسان در این زمینه گفتند، اینها را مطرح کردیم و بیان کردیم، راه‌حل دارد. ان‌شاءالله که بتوانند اینها را انجام بدهند. ۹۹/۱۲/۱۵

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها