جانمایی فولاد 10 میلیون تنی چابهار مشخص شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

جانمایی فولاد 10 میلیون تنی چابهار مشخص شد

  • چهارشنبه 20 اسفند 1399 23:40
  • شناسه 61206
جانمایی فولاد 10 میلیون تنی چابهار مشخص شد

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی با بیان اینکه جانمایی پروژه فولاد 10 میلیون تنی چابهار مشخص شد، گفت: مدل‌های تامین مالی و مواد اولیه پروژه برای ورود به فاز اجرا به زودی مشخص می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،  برخی مخاطبان با ثبت سوژه‌ای با عنوان «اشتغال جوانان دغدغه خانواده‌هاست» و «نهضت حمایت از تولید داخل، اشتغالزایی و کارآفرینی به پا شود» خواستار اجرای طرح‌هایی در راستای اشتغال‌زایی در کشور شدند. در این راستا اجرای طرح‌های جدید صنعتی و معدنی نقش مهمی در ایجاد فرصت‌های شغلی جدید خواهد داشت.

در این مورد وجیه الله جعفری، رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در نشست پایش اقدامات انجام شده برای احداث پروژه فولاد 10 میلیون تنی چابهار اظهار داشت: تامین مواد اولیه(کنسانتره) جزء برنامه‌های اصلی ما در این طرح است.

وی با اشاره به مدل‌های تامین مالی پروژه، گفت: در بخش سرمایه ‌گذاری می توان در قالب وارد کردن طرح به شرکت‌های سهامی عام پروژه، از محل منابع داخلی و جاری کشور همچون بورس، برای پروژه تامین مالی کرد.

وی استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را از دیگر راهکارهای تامین مالی فولاد چابهار خواند و گفت: در گام نخست طرح جامعی برای اولویت بندی روند احداث، توسط مشاور انجام خواهد شد.

جعفری با بیان اینکه حمایت مالی اولیه از این پروژه صورت خواهد گرفت تا شرایط تامین مالی مورد نیاز، از منابع مورد نظر انجام شود، افزود: اجرای این پروژه مورد تاکید مقام معظم رهبری است و برای تسریع در راه‌اندازی آن، برخی حمایت‌ها می‌تواند از هیات وزیران انجام شود تا این موضوعات تسهیل شود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: همچنین در زمینه اخذ مجوزها این شرایط فراهم است که اختیارات ویژه به ستاد تسهیل توسط سران سه قوه ارایه شده است که هیات مدیره طرح می‌تواند از این ظرفیت استفاده کند.

وی با اشاره به راه‌اندازی بزرگترین پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان‌ها، گفت: برنامه‌ریزی برای تکمیل دیگر خطوط انتقال آب که از بخشی از آن از مسیر چابهار عبور می‌کند، نیز در حال انجام است.

جعفری افزود: فولاد چابهار می‌واند از این ظرفیت در بخش زیرساخت بهره‌مند شود.

شرکت‌های مبارکه، گل گهر، چادرملو و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، کنسرسیوم طرح احداث فولاد 10 میلیون تنی چابهار را تشکیل داده‌اند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها