دستمزد به‌گونه‌ای تعیین شود که کارگران بتوانند به ادامه حیات خود امیدوار باشند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دستمزد به‌گونه‌ای تعیین شود که کارگران بتوانند به ادامه حیات خود امیدوار باشند

  • شنبه 23 اسفند 1399 17:19
  • شناسه 61246
دستمزد به‌گونه‌ای تعیین شود که کارگران بتوانند به ادامه حیات خود امیدوار باشند

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار با بیان اینکه درخواست کارگران افزایش دستمزد به‌میزان ۱میلیون و ۹۵۵هزار تومانی سبد معیشت است گفت: اگر دولت به فکر حفظ اشتغال و سبد معیشت است باید هزینه‌های آن را بپردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمدرضا تاجیک نماینده کارگران در شورای‌عالی کار درباره جلسه امروز شورای‌عالی کار گفت: درخواست کارگران افزایش 1میلیون و 955هزار تومانی سبد معیشت کارگران است تا قدرت خرید آنها حفظ شود.

وی با ابراز اینکه "درخواست داریم که شرکای اجتماعی بیشتر از گذشته درد معیشت کارگران را درک کنند" گفت: همدردی برای کارگران فایده‌ای ندارد، اگر دولت و کارفرمایان می‌خواهند با ما همراهی کنند, در افزایش دستمزد انعطاف به‌خرج دهند و دستمزد به‌گونه‌ای تعیین شود که کارگران بتوانند به ادامه حیات خود امیدوار باشند.

تاجیک با بیان اینکه یکی از اختلاف نظرهای نمایندگان کارگران با دولت و کارفرمایان روی افزایش درصد سایر سطوح مزدی است گفت: درست است که تعداد کارگران حداقل‌بگیر از کارگران سایر سطوح بیشتر است، اما به‌عنوان نماینده کارگران نمی‌توانیم نسبت به سایر سطوح مزدی بی‌تفاوت باشیم.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار بیان کرد: در جلسه امروز وزیر کار هم حضور دارد. امیدواریم با همراهی وزیر کار نتیجه‌ای برای دستمزد حاصل شود که به‌نفع جامعه کارگری باشد.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار تأکید کرد: اگر دولت به حفظ اشتغال و رونق تولید فکر می‌کند، باید سهم خود را برای این کار بپردازد، نمی‌توان به اشتغال و تولید فکر کرد و هزینه آن را از نیروی کار ارزان به‌دست آورد. دستمزد کارگران سالیان سال است که از واقعیت‌های خرج و مخارج آنها عقب‌تر است. به‌شرط همراهی دولت و کارفرمایان برای 1400 امیدواریم دستمزدی تعیین شود که جوابگوی معیشت کارگران باشد.

 انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها