نظارت سازمان بورس نباید فراتر از وظیفه باشد! | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نظارت سازمان بورس نباید فراتر از وظیفه باشد!

  • جمعه 06 فروردین 1400 16:46
  • شناسه 61642
نظارت سازمان بورس نباید فراتر از وظیفه باشد!

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: افزایش دامنه های نظارتی نباید به صورتی باشد که از دامنه وظایف سازمان بورس خارج شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، علی احمدزاده اصل کارشناس بازار سرمایه در رابطه با تاثیر گسترش دامنه نظارتی در سازمان بورس، اظهار کرد: سازمان بورس نهاد ناظر است و ما انتظار چندانی از مسئولان مربوط به جزء نظارت بر عملکرد سهامداران، ارتقاء شفافیت و کارایی بازار نداریم، اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد افزایش دامنه های نظارتی نباید به صورتی باشد که از دامنه وظایف سازمان بورس خارج شود به سبب آنکه این امر می تواند عاملی شود تا  بازار سرمایه کارایی خود را از دست بدهد و تبدیل به یک فضای خفقان شود.

او بیان کرد: سازمان بورس باید از فضای اجرایی که درگیر آن شده فاصله بگیرد و به بحث‌های نظارتی بپردازد. اگر سازمان در سال ۱۴۰۰ رویه سال گذشته را در پیش بگیرد،  با توجه به افزایش عمق بازار و توجه سرمایه‌گذاران برای سرمایه گذاری در این بازار به طور حتم روند شاخص تغییر چندانی نخواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: سازمان بورس باید وظایف اجرایی را به نهادهای مالی اعم از سبدگردان ها،  کانون کارگزاران و سایر نهادها بسپارد تا بتواند وظایف خود را در بخش نظارت به خوبی پیش ببرد.

احمدزاده اصل در پایان گفت: اگر سازمان بورس برای هر امری بخواهد خودش وارد عمل شود و مسائل اجرایی را در دست گیرد به طور حتم اصالت خود را به مرور از دست خواهد داد و به همین خاطر در آینده نمی توان مسائل کلان تری را در حوزه نظارت از آن انتظار داشت، پس می توان گفت که گسترش نهادهای نظارتی به منظور کاهش عملکرد اجرایی سازمان بورس می‌تواند به نفع بازار سرمایه و سازمان بورس باشد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها