تغییرات قیمت کالاهای خوراکی در اسفند ۹۹ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تغییرات قیمت کالاهای خوراکی در اسفند ۹۹

  • شنبه 21 فروردین 1400 17:38
  • شناسه 62021
تغییرات قیمت کالاهای خوراکی در اسفند ۹۹

مرکز آمار ایران اعلام کرد: از ۵۳ قلم خوراکی منتخب، تعداد ۳۹ قلم، درصد تغییر سالانه بالاتر از نرخ تورم نقطه‌ای کل کشور (۴۸.۷ درصد) داشته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، در اسفند ماه ١٣٩٩ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

نان و غلات
در این گروه، اقلام شیرینی خشک با ۵,۴ درصد و رشته آش با ٢.٢ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها
در این گروه، اقلام مرغ ماشینی با ١٢,١ درصد، گوشت گوسفند با ۵.۵ درصد و ماهی قزل آلا با ۵.٣ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغ
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به روغن مایع با ٧,٩ درصد، روغن نباتی جامد با ۴.٢ درصد و شیر پاستوریزه با ٢.٣ درصد بوده است. همچنین در این گروه تخم مرغ ۴.۶ درصد نسبت به ماه قبل کاهش قیمت داشته است.

میوه و خشکبار
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به هندوانه با ۴۲,٠ درصد، انار با ١۴.١ درصد و لیمو ترش با ١٣.٢ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

سبزیجات
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به نخود  با ٣,٨ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است. همچنین در این گروه قیمت اقلام گوجه فرنگی با ٢٤.٣ درصد، خیار با ١٤.٣ درصد و پیاز با ١٣.٨ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به شکر با ٧,٩ درصد و قند با ٧.۵ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است. از ٥٣ قلم خوراکی منتخب، تعداد ٣٩ قلم، درصد تغییر سالانه بالاتر از نرخ تورم نقطه‌ای کل کشور (۴٨,٧ درصد) داشته‌اند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها