رشد اقتصادی منفی را از سال ٩٢ تا ٩٧ مثبت کردیم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رشد اقتصادی منفی را از سال ٩٢ تا ٩٧ مثبت کردیم

  • یکشنبه 22 فروردین 1400 18:46
  • شناسه 62071
رشد اقتصادی منفی را از سال ٩٢ تا ٩٧ مثبت کردیم

نوبخت گفت: در وضعیت تحریمی طی سال‌های ۹۲ تا ۹۷ با حضور در مذاکرات مختلف و گسترش روابط بین الملل، توانستیم به رشد شتابان اقتصادی برسیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمدباقر نوبخت، در نشستی مجازی با معاونان و مدیران سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در وضعیت تحریمی طی سال‌های ۹۲ تا ۹۷ با حضور در مذاکرات مختلف و گسترش روابط بین الملل، توانستیم به رشد شتابان اقتصادی برسیم.

نوبخت تصریح کرد: به جای دستیابی به رشد اقتصادی شتابان؛ تلاش کردیم جلوی ریزش رشد اقتصادی را بگیریم و رشد اقتصادی منفی را مثبت نگه داریم.

او افزود: دشمنان تلاش کردند از طریق مضایق اقتصادی، آستانه تحمل مردم را پایین بیاورند و آن‌ها به خیابان‌ها بریزند، ولی ما با به کار بردن اقدامات موثر؛ مدیریت کردیم. تا جایی که حتی آقای رییس جمهور بیان کردند اگر کار‌های سنجیده سازمان برنامه و بودجه نبود؛ این آرامش را در کشور نداشتیم.

تین مقام مسئول بیان کرد: به دلیل تغییر شرایط پیش مردم شرمنده‌ایم که به آنچه استحقاقش را دارند؛ نتوانستیم دست یابیم. اما در برابر محدودیت‌هایی که وجود داشت چه در عرصه جبران بخشی از قدرت خرید و از آن طرف توسعه زیرساخت‌های کشور، سربلند هستیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها