قیمت جهانی طلا امروز 14 اردیبهشت 1400 | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

قیمت جهانی طلا امروز 14 اردیبهشت 1400

  • سه شنبه 14 اردیبهشت 1400 18:48
  • شناسه 63022
قیمت جهانی طلا امروز 14 اردیبهشت 1400

قیمت جهانی طلا امروز در اثر تقویت دلار با ۰.۲ درصد کاهش مواجه شد و به ۱۷۸۸ دلار و ۸۹ سنت در هر اونس رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، به دنبال تقویت دلار قیمت طلا روز سه شنبه کاهش داشت و از بالاترین رقم بیش از دو ماه گذشته عقب نشینی کرد. هرچند انتشار آمارهای ضعیف تر از حد انتظار از اقتصاد آمریکا و تضعیف چشم انداز ترمیم اقتصادی مانع از افت بیشتر قیمت فلز زرد شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد کاهش به 1788 دلار و 89 سنت رسید. قیمت طلا روز دوشنبه به بالاترین رقم از 25 فوریه یعنی 1797 دلار و 75 سنت رسیده بود.

قیمت طلا در معاملات آتی امروز هم با 0.1 درصد کاهش به 1789 دلار و 40 سنت رسید.

ایلیا اسپیواک تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «تقویت دلار اندکی بر بازار طلا تاثیر گذاشته است. به رغم موضع پولی انبساطی فدرال رزرو در کوتاه مدت، ارزش دلار تقویت شده است.»

«بازار طلا در سطح قیمت 1800 دلار با مقاومت فنی مواجه است. اگر بتواند از این رقم عبور کند، ممکن است شاهد رشد قیمت تا 1850 و 1875 دلار باشیم.»

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب امروز با 0.2 درصد افزایش مواجه بود و سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو دیروز در اظهاراتی گفت، عملکرد اقتصاد آمریکا بهبود یافته اما هنوز به شرایط مطلوب نرسیده ایم.

آمارها نشان می دهد که میزان فعالیت های تولیدی در آمریکا در ماه آوریل رشد ضعیف تری را تجربه کرده است. سرمایه گذاران اکنون منتظر آمارهای اشتغال در ماه آوریل هستند که اواخر این هفته منتشر خواهد شد.

آوتار ساندو تحلیلگر بازار طلا گفت، رشد کند فعالیت های تولیدی این انتظار را تقویت می کند که بانک های مرکزی جهان باید نرخ بهره را همچنان در نزدیکی صفر نگه دارند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بازار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها